Nice chce się bardziej uniezależnić od dostawców w sektorze osłon

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-12

Firma Nice ogłosiła, że w najbliższych trzech latach dokona szeregu inwestycji w celu zwiększenia produktywności w sektorze automatyki do osłon przeciwsłonecznych. Na początku roku włoska firma wyodrębniła jednostkę Sun Shading Solutions, której zadaniem jest rozwój w tym sektorze.

Jednostka Sun Shading Solutions odpowiedzialna jest za zarządzanie osłonami przeciwsłonecznymi oferowanymi przez grupę, która posiada w swoim portfolio marki Nice, elero i TTGO, oferujące automatykę do wszystkich typów osłon. Na czele jednostki stanął Enzo Viola, szef niemieckiej firmy elero, specjalizującej się w produkcji automatyki i systemów zarządzania osłonami przeciwsłonecznymi.

Teraz Grupa Nice zapowiedziała inwestycje, które mają na celu zwiększenie produktywności tej jednostki. Przedstawiciele firmy określili wysokość inwestycji jako dwucyfrową liczbę, oczywiście w milionach euro. Firma chce też zwiększyć swoją niezależność względem zewnętrznych producentów komponentów.

Długoterminowa strategia Sun Shading Solutions ma być oparta na 3 filarach:

  • Już w październiku w zakładzie w Schlierbach zostanie podwojona zdolność produkcyjna silników rurowych elero
  • Firma planuje zwiększyć stopień produkcji ważnych komponentów we własnym zakresie, aby w najbliższych latach „skuteczniej i niezależnie od rynku globalnego odpowiadać na zapotrzebowanie”
  • Na wszystkich najważniejszych rynkach firma chce zapewnić klientom większą dostępność produktów „dzięki efektywnemu pokryciu terytorialnemu punktów odbioru zamówionych towarów”

Roberto Griffa, CEO  Nice:

Jesteśmy przekonani, że połączenie know-how firmy elero w sektorze osłon przeciwsłonecznych z siłą globalnego gracza jakim jest Nice, stanowi ważny atut w naszym średnio- i długoterminowym planie biznesowym. Operacja ta ma dla nas znaczenie strategiczne, ponieważ przyczyni się do zapewnienia rozwoju, a jednocześnie przyspieszy nasze umacnianie się na rynku na poziomie międzynarodowym.

Jak Grupa Nice poinformowała, sprzedaż produktów oferowanych przez Sun Shading Solutions odnotowuje dynamiczny wzrost dzięki szybko rozwijającemu się rynkowi i pozyskiwaniu wielu nowych klientów. Według przedstawicieli włoskiej firmy powinno się to przełożyć na solidne wyniki w 2021 roku.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1