Firma Nice ogłosiła, że w najbliższych trzech latach dokona szeregu inwestycji w celu zwiększenia produktywności w sektorze automatyki do osłon przeciwsłonecznych. Na początku roku włoska firma wyodrębniła jednostkę Sun Shading Solutions, której zadaniem jest rozwój w tym sektorze.

Jednostka Sun Shading Solutions odpowiedzialna jest za zarządzanie osłonami przeciwsłonecznymi oferowanymi przez grupę, która posiada w swoim portfolio marki Nice, elero i TTGO, oferujące automatykę do wszystkich typów osłon. Na czele jednostki stanął Enzo Viola, szef niemieckiej firmy elero, specjalizującej się w produkcji automatyki i systemów zarządzania osłonami przeciwsłonecznymi.
Teraz Grupa Nice zapowiedziała inwestycje, które mają na celu zwiększenie produktywności tej jednostki. Przedstawiciele firmy określili wysokość inwestycji jako dwucyfrową liczbę, oczywiście w milionach euro. Firma chce też zwiększyć swoją niezależność względem zewnętrznych producentów komponentów.
Długoterminowa strategia Sun Shading Solutions ma być oparta na 3 filarach:
- Już w październiku w zakładzie w Schlierbach zostanie podwojona zdolność produkcyjna silników rurowych elero
- Firma planuje zwiększyć stopień produkcji ważnych komponentów we własnym zakresie, aby w najbliższych latach „skuteczniej i niezależnie od rynku globalnego odpowiadać na zapotrzebowanie”
- Na wszystkich najważniejszych rynkach firma chce zapewnić klientom większą dostępność produktów „dzięki efektywnemu pokryciu terytorialnemu punktów odbioru zamówionych towarów”
Roberto Griffa, CEO Nice:
Jesteśmy przekonani, że połączenie know-how firmy elero w sektorze osłon przeciwsłonecznych z siłą globalnego gracza jakim jest Nice, stanowi ważny atut w naszym średnio- i długoterminowym planie biznesowym. Operacja ta ma dla nas znaczenie strategiczne, ponieważ przyczyni się do zapewnienia rozwoju, a jednocześnie przyspieszy nasze umacnianie się na rynku na poziomie międzynarodowym.
Jak Grupa Nice poinformowała, sprzedaż produktów oferowanych przez Sun Shading Solutions odnotowuje dynamiczny wzrost dzięki szybko rozwijającemu się rynkowi i pozyskiwaniu wielu nowych klientów. Według przedstawicieli włoskiej firmy powinno się to przełożyć na solidne wyniki w 2021 roku.
Zobacz również
Forum Biznesu o nowych rynkach eksportowych i szansach polskich firm
Zakończyła się 6. edycja Forum Biznesu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli branży stolarki.
Gerda stawia na bezpieczeństwo i rozwiązania smart
W połowie października firma Gerda zaprosiła swoich partnerów handlowych i dostawców na wydarzenie w Ostródzie, gdzie zaprezentowała nowości.
Czytaj listopadowe „Forum Branżowe”
Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (11/2025). Gościem wydania jest Maciej Żyła, kierownik ds. jakości w Laboratorium Techniki Budowlanej.
Jesteśmy przekonani, że połączenie know-how firmy elero w sektorze osłon przeciwsłonecznych z siłą globalnego gracza jakim jest Nice, stanowi ważny atut w naszym średnio- i długoterminowym planie biznesowym. Operacja ta ma dla nas znaczenie strategiczne, ponieważ przyczyni się do zapewnienia rozwoju, a jednocześnie przyspieszy nasze umacnianie się na rynku na poziomie międzynarodowym.

