Najnowsi liderzy Podkarpacia

Autor: |Data publikacji:

W październiku poznaliśmy 100 największych przedsiębiorstw województwa podkarpackiego. W Złotej Setce jest też reprezentacja branży stolarki – chociaż niewielka.

sanok-rubber-siedziba
Siedziba Sanok Rubber Company.

Podane w rankingu wyniki firm pokazały, że w ubiegłym roku w tym regionie było ich już 26 z dochodami powyżej miliarda złotych. Dla porównania, w poprzednim, ukazującym stan w 2021 r., było tylko 12 takich podmiotów.

Na pierwszym miejscu listy znalazł się Orlen Paliwa, który tę pozycję zajmował już w rok wcześniej. Wartość przychodów ze sprzedaży tego giganta paliwowego wyniosła 33 888 397 zł. Oznacza to wzrost r/r o ponad 56 proc.

Z branży stolarki otworowej mamy tylko trzy przedsiębiorstwa. Na pozycji 27 znalazł się Sanok Rubber. Firma osiągnęła przychody w kwocie 968 768 zł, co w porównaniu do 2021 r. oznacza wzrost o niemal 20 proc. Przy tym spółka sprzedała wyroby za 657 601 zł. Voster zajął 34 miejsce z przychodami w wysokości 372 783 zł i jest to wzrost r/r o ponad 12 proc. W przypadku tego producenta eksport opiewa na kwotę  59 215 zł. Firma podała także wielkość zatrudnienia – w 2022 r. pracowało w niej 316 osób. Na dalekim miejscu jest ostatni przedstawiciel naszej branży ML System. Zajął on miejsce 92 i tym samym utracił znacznie wyższą pozycję. Rok wcześniej był 66. w rankingu. Firma uzyskała przychody ze sprzedaży w kwocie 281 664 zł, co jednak jest największym wzrostem w tej grupie – o ok. 49 proc. ML System zatrudniał 375 pracowników.

Organizatorem jubileuszowej 20 już edycji Złotej Setki Podkarpackiego jest rzeszowski dziennik „Nowiny”.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1