Najbardziej innowacyjne drzwi w USA są z Polski

Red.: |Data publikacji:

Poznaliśmy laureatów amerykańskiej nagrody 2021 Window+Door Award Winners. Główną nagrodę w kategorii drzwi otrzymał polski producent!

Konkurs Window+Door Award Winners jest organizowany przez amerykańską organizację National Glass Association z siedzibą pod Waszyngtonem. W tym roku jury konkursowe zdecydowało o przyznaniu nagród w ośmiu kategoriach. W większości wyróżnione zostały amerykańskie firmy, ale jest też reprezentant z Polski.

Wszystkie kategorie zaczynają się od słów „most innovative” (najbardziej innowacyjne). W kategorii drzwi wejściowych główną nagrodę otrzymał producent z Polski – Eko-Okna. Firma została doceniona za produkt Despiro Door. Wyróżnienie natomiast otrzymał Glass Craft Door. W kategorii okna nagrodzona została amerykańska firma Pella za okno Easy-Slide Operator. Komponent do drzwi – to kolejna kategoria, w której zwyciężyła firma INOX za zatrzask magnetyczny do drzwi. Wyróżniona jest tu także firma Roto North America.

Eko-Okna, Despiro Door.

Kategoria maszyny – tu nagrodzony został Erdman Automation, wyróżnienie otrzymał GED Integrated Solution. Kolejna kategoria to proces produkcyjny, tu wygrała firma FlexScreen, a wyróżniony został producent YKK AP. W kategorii patio i drzwi przesuwnych wygrała firma Magic za The Magic Window Wall, a z kolei w kategorii komponent do okien wygrała firma AmesburyTruth, natomiast wyróżnienie otrzymało Ferco. Jury konkursowe wyróżniło także firmę GED Integrated Solution za wyjątkową innowację (Unique Innovation).

Grupa ekspertów, która wchodzi w skład jury konkursowego, przekazała także uzasadnienia do swoich decyzji. W przypadku Eko-Okien spodobał się skaner linii papilarnych, w który wyposażone są drzwi oraz połączenie zamka na odcisk palca z siecią wi-fi. Drzwi są w pełni nowoczesne, od konstrukcji, poprzez okucia, kończąc na funkcjach domu inteligentnego. Eksperci docenili także nowoczesny wygląd drzwi.

 

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1