Najbardziej innowacyjne drzwi w USA są z Polski

Red.: |Data publikacji:

Poznaliśmy laureatów amerykańskiej nagrody 2021 Window+Door Award Winners. Główną nagrodę w kategorii drzwi otrzymał polski producent!

Konkurs Window+Door Award Winners jest organizowany przez amerykańską organizację National Glass Association z siedzibą pod Waszyngtonem. W tym roku jury konkursowe zdecydowało o przyznaniu nagród w ośmiu kategoriach. W większości wyróżnione zostały amerykańskie firmy, ale jest też reprezentant z Polski.

Wszystkie kategorie zaczynają się od słów „most innovative” (najbardziej innowacyjne). W kategorii drzwi wejściowych główną nagrodę otrzymał producent z Polski – Eko-Okna. Firma została doceniona za produkt Despiro Door. Wyróżnienie natomiast otrzymał Glass Craft Door. W kategorii okna nagrodzona została amerykańska firma Pella za okno Easy-Slide Operator. Komponent do drzwi – to kolejna kategoria, w której zwyciężyła firma INOX za zatrzask magnetyczny do drzwi. Wyróżniona jest tu także firma Roto North America.

Eko-Okna, Despiro Door.

Kategoria maszyny – tu nagrodzony został Erdman Automation, wyróżnienie otrzymał GED Integrated Solution. Kolejna kategoria to proces produkcyjny, tu wygrała firma FlexScreen, a wyróżniony został producent YKK AP. W kategorii patio i drzwi przesuwnych wygrała firma Magic za The Magic Window Wall, a z kolei w kategorii komponent do okien wygrała firma AmesburyTruth, natomiast wyróżnienie otrzymało Ferco. Jury konkursowe wyróżniło także firmę GED Integrated Solution za wyjątkową innowację (Unique Innovation).

Grupa ekspertów, która wchodzi w skład jury konkursowego, przekazała także uzasadnienia do swoich decyzji. W przypadku Eko-Okien spodobał się skaner linii papilarnych, w który wyposażone są drzwi oraz połączenie zamka na odcisk palca z siecią wi-fi. Drzwi są w pełni nowoczesne, od konstrukcji, poprzez okucia, kończąc na funkcjach domu inteligentnego. Eksperci docenili także nowoczesny wygląd drzwi.

 

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1