Na jakie wyposażenie okien decydują się Polacy?

Red.: |Data publikacji:

Klienci w polskich salonach z oknami skłonni są dopłacić do dodatkowego wyposażenia stolarki. Sprzedawcy wymieniają tu przede wszystkim okucia i osłony.

Inwestorzy, którzy kupują okna do własnego domu czy mieszkania, dużą wagę przykładają do bezpieczeństwa. Tak wynika z rozmów przeprowadzonych pod koniec sierpnia ze sprzedawcami w dużych miastach w Polsce. Ludzie, którzy kupują okna do własnego domu, stosunkowo często decydują się na to, by zamiast standardowego wyposażenia, zastosować okucia bezpieczne. To najchętniej wybierana dodatkowa funkcja w oknie i sprzedawcy zwykle nie mają większych problemów, by namówić klientów na ten wydatek. W przypadku okuć popularnością cieszą się także klamki z kluczykiem czy na przycisk. Handlowcy przyznają, że ludzie chętnie inwestują także w okucia ukryte, w których nie widać zawiasów.

Foto: Vertex

Zdarza się, że w sklepach ze stolarką klienci, którzy kupują okna, inwestują również w osłony. Najchętniej w tym sezonie wybierane są tradycyjnie rolety – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, roletki materiałowe, plisy a także różnego typu moskitiery. Popularnością cieszą się także żaluzje drewniane i aluminiowe.

Sprzedawcy wskazują na rosnące tego lata zainteresowanie wyrobami, które jeszcze kilka lat temu nie były wybierane przez inwestorów budynków mieszkalnych. Są to screeny i żaluzje fasadowe.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1