Monter stolarki stolarzem/dekarzem?

Autor: |Data publikacji:

PILNE: W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają właśnie prace nad podstawą programową nowego zawodu „Monter stolarki budowlanej”. W projekcie nie brakuje kontrowersyjnych zapisów. Jako, że dokument ma powstać do końca listopada i obecnie trwają konsultacje, pilnie potrzebna jest w tej kwestii opinia całej branży. Oddaj głos w naszej ankiecie!

Na specjalnej podstronie zamieściliśmy wszystkie szczegóły. Znajdą Państwo na niej rozporządzenie MEN w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodzie “Monter stolarki budowlanej” z zaznaczonymi zapisami poddanymi przez nas pod dyskusję. Jest tam również pismo reprezentanta Zrzeszenia Dystrybutorów i Montażystów Stolarki, ale co najważniejsze, znajduje się tam krótka ankieta: zależy nam na poznaniu Państwa opinii czy uważacie za zasadne, aby od montażystów wymagać umiejętności montowania schodów i okien dachowych – oddajcie swój głos!

Szczegóły w linku poniżej:
Prace nad podstawą programową nowego zawodu „Monter stolarki budowlanej”

Zobacz również

Aluplast otworzył nowy magazyn wysokiego składowania

Aluplast otworzył nowy magazyn wysokiego składowania

Aluplast otworzył magazyn wysokiego składowania w swojej siedzibie w Karlsruhe w Niemczech. Obiekt jest największą pojedynczą inwestycją w historii spółki.

Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (7/2026)

Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (7/2026)

Dostępny jest lipcowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Lukas Törngren, założyciel i prezes Qres Technologies.

Duzi producenci inwestują w sieć dilerską

Duzi producenci inwestują w sieć dilerską

Dako przeniósł się do nowego salonu firmowego, a Oknoplast, Team-Plast i Wiśniowski powiększyły sieć dilerską o nowe salony ze stolarką.