Montaż stolarki za granicą w czasie pandemii

Red.: |Data publikacji:

W dobie pandemii, zamykania granic oraz wielu obostrzeń wiele firm zadaje sobie pytanie, czy i jak mogą prowadzić prace budowlane za granicą. Sprawdziliśmy co przepisy mówią o prowadzeniu takich prac we Francji oraz o wysyłaniu ekip montażowych do Niemiec.

O bezpieczeństwie prac budowlanych w czasie pandemii pisaliśmy w naszym Punkcie konsultacyjnym prawno-księgowym. Okazuje się, że we francuskim  portalu internetowym poświęconym bezpieczeństwu na budowach PreventionBTP.fr został opublikowany oficjalny dokument, w którym dokładnie opisano sposób prowadzenia prac budowlanych w czasie pandemii. W poniższym artykule przybliżyliśmy najważniejsze uregulowania:

Jak prowadzić prace budowlane we Francji w czasie pandemii?

Wiele polskich dystrybutorów, zwłaszcza na zachodzie kraju swoje usługi montażowe oferuje również naszym sąsiadom zza Odry. Pojawia się masa pytań dotycząca możliwości wysłania ekip budowlanych do pracy w Niemczech, bez obowiązku odbycia kwarantanny. Jakie są wyjątki i odstępstwa w Polsce, a jakie w Niemczech? Sprawdziliśmy w artykule poniżej:

Czy można wysłać pracowników do Niemiec w dobie pandemii?

Prowadzenie działalności w dobie pandemii przynosi nie tylko wyzwania, ale także masę pytań natury prawnej, kadrowej oraz księgowej. Uchwalane w szybkim tempie specustawy, interpretacje zapisów, rozwiązania mające na celu wsparcie przedsiębiorców – łatwo się pogubić w gąszczu napływających z mediów informacji. Dlatego Centrum Informacji Branżowej korzystając z wiedzy oraz doświadczenia Stowarzyszenia Dom Bezpieczny oraz redakcji Forum Branżowego stworzyło Punkt Konsultacyjny, w którym będzie rozwiewać wszelkie wątpliwości, dawać wskazówki i wsparcie firmom z naszej branży.

Miejsce to zostało stworzone przede wszystkim z myślą o tysiącach dystrybutorów stolarki w naszym kraju, ale cenne informacje znajdą w nim także inni przedsiębiorcy związani z naszą branżą. Zależy nam na tym, by to Państwo współtworzyli ten dział! Nasze artykuły i interpretacje prawne będą powstawały na podstawie Państwa zapytań. Masz pytania? Napisz pod adres kontakt@dombezpieczny.com

 

 

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1