Mol korzysta z boomu na przesłony

Red.: MR |Data publikacji: 2020-08-10

Wielu producentów przesłon obecny sezon zalicza do bardzo udanych. Wśród nich jest również Mol, który ocenia, że w tym roku widzi prawdziwy boom na produkty osłonowe do okien.

Klienci chętnie kupują w tym sezonie moskitiery plisowane.

Mol zalicza obecny sezon do bardzo udanych. Sprzedaż w pierwszej połowie roku jest wyższa, niż w roku ubiegłym. Firma odnotowała jedynie trudniejszy moment w marcu, w związku z pandemią. To wtedy zaczęły się obostrzenia, ale też pojawiły się duże zaskoczenie i niepewność na rynku. Jednak już od kwietnia sytuacja pod kątem sprzedaży była na tyle dobra, że w firmie mówi się o boomie na osłony.

Izolacja i ograniczenia w podróżach spowodowały, że ludzie decydowali się na przeprowadzenie odkładanych wcześniej remontów. Inwestowali w tarasy, które w pewien sposób stanowiły rekompensatę wyjazdów. Klienci chętnie kupowali przesłony oraz moskitiery. Największym popytem w Molu cieszą się obecnie moskitiery plisowane, w firmie nazywają się Zig-Zag. Są to produkty przeznaczone na duże przeszklenia, takie jak drzwi tarasowe, szerokość przesłony może dochodzić do 6 m.

Moskitiera plisowana nie jest zwykłą siatką, która ma jedynie chronić przed insektami. Stanowi również ozdobę, a dzięki temu, ze jest dobrze widoczna unikamy sytuacji, w której ktoś nie zauważy jej przy wchodzeniu. Moskitiery plisowane to wyroby z wyższej półki cenowej w stosunku do tradycyjnych moskitier.

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1