ML System ze spadkiem wartości sprzedaży po trzech kwartałach

Autor: |Data publikacji:

Grupa ML System ogłosiła wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. W tym czasie odnotowała spadek wartości sprzedaży, z wyjątkiem eksportu. W analizowanym okresie najważniejszym dla nas rynkiem była Europa – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Grupa ML System w pierwszych trzech kwartałach roku 2023 uzyskała 134,2 mln zł przychodów ze sprzedaży. Jest to spadek w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, wówczas była to kwota blisko 169 mln zł. Zmniejszył się również zysk brutto, z ok. 25 mln zł do 18,3 mln zł r/r. W analizowanym okresie wynik EBITDA wyniósł 13,6 mln zł wobec 21,3 mln zł rok wcześniej. Wzrosła natomiast wartość sprzedaży eksportowej w pierwszych trzech kwartałach 2023 r. o 126 proc. Ogólnie, jak podaje firma, strata netto wyniosła 10,8 mln zł. W ubiegłym roku też odnotowano stratę – w wysokości 4,7 mln zł.

Przyczyny spadku sprzedaży

Jak zaznacza ML System, mniejsza wartość sprzedaży jest efektem przedłużających się prac budowlanych u inwestorów oraz znacznego wykorzystanie linii produkcyjnych do prac rozwojowych. Natomiast w fazie odbioru jest nowy budynek o powierzchni 20 tys. m2 i uruchamiane są w nim linie, mające podwoić moce produkcyjne firmy.

Dawid Cycoń podkreśla:

Środki z KPO, dążenie do redukcji śladu węglowego, znaczące obniżenie kosztów kluczowych komponentów, w tym krzemu, przyspieszą czas zwrotu z inwestycji dla produktów spółki.

 

Zobacz również

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.