ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

Red.: |Data publikacji:

ML System podliczył wyniki handlowe z pierwszego kwartału bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost zysku, natomiast niższe były przychody ze sprzedaży.

W pierwszym kwartale tego roku ML System osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 46,1 mln zł w porównaniu do 54,9 mln w analogicznym okresie w roku 2022. Natomiast zysk operacyjny wyniósł 138 tys. zł, podczas gdy w roku ubiegłym firma odnotowała stratę w wysokości ponad 1,7 mln zł. ML System poinformował także, że w okresie od stycznia do końca marca zwiększył się udział sprzedaży zagranicznej do 17 proc., w roku ubiegłym eksport stanowił 6 proc. udziału w sprzedaży.

ML System w pierwszym kwartale uzyskał dwa kolejne patenty od Urzędu Patentowego RP. Są to rozwiązania związane z szybami. Firma opracowała sposób otrzymywania selektywnej warstwy ognioodpornej, modyfikowanej nanocząsteczkami półprzewodnikowymi. Wynalazkiem jest także wypełnianie tą aktywną warstwą komór szyby zespolonej i sama szyba zespolona zawierająca tę warstwę.

Spółka zamierza inwestować w rozwój nowych produktów. W latach 2023-2024 ML System wyda 120 mln zł na rozwój produkcji ceramicznych dachówek fotowoltaicznych i fotowoltaicznych płyt elewacyjnych. Firma zakłada, że dzięki tej inwestycji sprzedaż wzrośnie o ok. 200 mln zł rocznie. Pełna moc produkcyjna powinna być osiągnięta w drugiej połowie 2025 r.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1