ML System wchodzi w nową erę kwantową

Red.: |Data publikacji:

ML System podał dane finansowe za trzy kwartały 2021 roku. Okazuje się, że w pierwszych dziewięciu miesiącach tego sezonu firma wypracowała przychody ze sprzedaży o 37,2 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Już 16 grudnia ML System uroczyście otworzy pierwszą na świecie linię produkcyjną do Quantum Glass, czyli przeziernych szyb z powłoką kwantową, która produkuje energię elektryczną. Pierwszy raz mieliśmy okazję poznać tę technologię podczas I Krajowej Wystawy Innowacji, która odbyła się w dniach 3-6 października 2019 r.

Dawid Cycoń, prezes ML System:

Wszystkie urządzenia, które tworzą nowoczesną linię wytwórczą Quantum Glass, zostały zintegrowane i sparametryzowane. Szacujemy, że poziom produkcji może wynieść do 5 tys. m2 w skali miesiąca. Obserwujemy duże zainteresowanie produktem zarówno wśród dużych koncernów szklarskich, jak i producentów stolarki fasadowej i otworowej. Zawiązane partnerstwa strategiczne z globalnymi koncernami, jakimi są Guardian Glass oraz Pilkington, dają duży potencjał zbytu w branży BIPV i automotive. Oficjalnie wchodzimy w „nową erę kwantową”.

Firma spod Rzeszowa podała właśnie swoje wyniki finansowe za trzy kwartały tego roku. W okresie od stycznia do września wartość sprzedaży wyniosła 121,4 mln zł. W analogicznym okresie roku ubiegłego przychody wyniosły 88,5 mln zł, a to oznacza wzrost o ponad 37 proc. Niższa jest jednak EBITDA – wyniosła ona 15,9 mln zł w porównaniu z 17,6 mln zł w roku ubiegłym. Zysk to z kolei 1,4 mln zł w okresie styczeń wrzesień 2021 roku w porównaniu do 9 mln zł w analogicznym okresie w poprzednim sezonie.

Dawid Cycoń, prezes ML System, komentuje:  

Bieżący rok przebiega pod znakiem transformacji miksu produktowego w kierunku asortymentu BIPV oraz w pełni transparentnych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – Quantum Glass. Wiąże się to z zaawansowanymi działaniami logistycznymi oraz reorganizacją produkcji. Od 2022 r. nasze moce wytwórcze w coraz mniejszym zakresie zajęte będę realizacjami z obszaru fotowoltaiki klasycznej, robiąc przestrzeń produktom wyżej marżowym. Zawiązane partnerstwa strategiczne, skuteczne działania marketingowe oraz rosnąca pozycja na rynkach zagranicznych pozwalają nam optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1