ML System poszerza rynki zbytu

Autor: |Data publikacji:

ML System planuje, że w 2023 r. zwiększy produkcję szkła z powłoką kwantową do 200 tys. mkw. rocznie. Firma otrzymała także kolejny patent na zespolenie szybowe.

Obecnie zdolności produkcyjne ML System to 60 tys. mkw. szyb z powłoka kwantową rocznie. Fabryka ruszyła z produkcją w grudniu 2021 r., pisaliśmy o tym TUTAJ. Firma jednak planuje zwiększać sukcesywnie swoje moce produkcyjne i za dwa lata chce wytwarzać już 200 tys. mkw. szyb. O tych planach opowiada Dawid Cycoń, prezes spółki ML System na łamach Wirtualnego Nowego Przemysłu. Obecnie szyby produkowane są na rynek fasad, jednak firma zamierza rozszerzyć sprzedaż także do segmentu stolarki otworowej, na rynek mieszkaniowy.

Spółka widzi stale rosnące zainteresowanie rozwiązaniami fotowoltaicznymi, szczególnie duży potencjał dostrzega na zachodzie Europy. Choć firma nie skupia się tylko na rynku europejskim, pod koniec zeszłego roku przedsiębiorstwo otworzyło swój oddział w USA – ML System Inc. To spółka, która rozwijać będzie sprzedaż rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem na rynku Ameryki Północnej.

ML System pod koniec stycznia otrzymał także od polskiego Urzędu Patentowego kolejne prawo ochronne na wzór użytkowy. Jest to, jak podaje firma: pakiet szybowy jednokomorowy o zredukowanej masie i zwiększonej wytrzymałości mechanicznej. W zespoleniu zastosowane są szyby o grubości od 1 do 1,4 mm. Szkło wzmocnione jest chemicznie metodą wymiany jonowej. Dzięki temu udało się uzyskać dużą odporność mechaniczną.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.