ML System otrzyma 17 mln zł dotacji

Autor: |Data publikacji:

ML System wciąż inwestuje w nowoczesne produkty. Co więcej, firmie udaje się zdobywać finansowe wsparcie na realizację swoich projektów. Tym razem do spółki trafiło niemal 17 mln zł.

ML System, to firma oferująca produkty z branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami, a także nowoczesne szkło budowlane. Firma właśnie poinformowała, że otrzymała 16,9 mln zł dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze mają być przeznaczone na wdrożenie do produkcji nowoczesnej szyby zespolonej z powłoką selektywną. Jest to produkt przeznaczony na rynek budowlany.

Spółce zależy na dywersyfikacji swojej oferty, dlatego pracuje nad kolejnym rozwiązaniem. Dział badań i rozwoju w ML System opracował szybę, w której zastosowana będzie powłoka selektywna, wykorzystująca nanowarstwę półprzewodnikową. Jest to produkt, który będzie oferowany przede wszystkim do okien, czy fasad montowanych w budynkach energooszczędnych. Nowa szyba zespolona będzie mogła być również stosowana w pojazdach. Firma ocenia, ze produkt zostanie wdrożony do produkcji w kwietniu 2022 r.

Dofinansowanie dla ML System zostało przyznane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Łączna wartość projektu to 34,5 mln zł. Dotacja w wysokości 16,9 mln zł zostanie przyznana firmie w formie zaliczki i refundacji.

Zobacz również

Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem

Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem

W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.

Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie

Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie

Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.