Milionowa kara dla założyciela firmy Yawal

Red.: |Data publikacji:

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła wysokie kary pieniężne na Edmunda Mzyka, założyciela firmy Yawal oraz członków jego rodziny – obecnych i byłych członków zarządu i rady nadzorczej.

Edmund Mzyk, założyciel firmy Yawal

Komisja Nadzoru Finansowego decyzję o nałożeniu kar podjęła na posiedzeniu w dniu 3 grudnia 2019 r. Komunikat na ten temat ujrzał światło dzienne w styczniu 2020 r. Jak wynika z dokumentu, decyzja uchyla decyzję KNF z dnia 13 września 2017 r. i nakłada kary pieniężne na Edmunda Mzyka, założyciela firmy Yawal (w wysokości 1 mln zł), Karolinę Mzyk-Callias, członka rady nadzorczej (w wysokości 800 tys. zł) oraz na byłych członków rady nadzorczej i członków zarządu – Daniela Mzyka (w wysokości 800 tys. zł) oraz Marię Mzyk (w wysokości 100 tys. zł).

Komisja Nadzoru Finansowego swoją decyzję uzasadnia niezawiadomieniem jej oraz spółki publicznej Yawal SA w latach 2009-2011 o kilku zmianach, które naruszają ustawę o ofercie publicznej. – Zachowanie Stron nie zapewniło ochrony praw akcjonariuszy mniejszościowych, polegającej m.in. na możliwości sprzedaży posiadanych akcji w wezwaniu po cenie określonej przepisami prawa – czytamy w komunikacie KNF.

Pełną treść komunikatu KNF można znaleźć TUTAJ.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1