Metalplast Kalisz inwestuje w OZE i moce produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Metalplast Kalisz planuje inwestycje w moce produkcyjne i odnawialne źródła energii. Firma rozłożyła te projekty na kilka lat.

Metalplast Kalisz to jeden z najdłużej działających w naszym kraju producentów okien i drzwi z PCW. Firma ma też w ofercie ślusarkę aluminiową. Fabryka stale unowocześnia park maszynowy, a w najbliższych latach planuje od podstaw wybudować zakład produkcyjny zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.

Katarzyna Żarnecka, dyrektorka handlowa w Metalplaście Kalisz wyjaśnia:

Plany, związane z rozbudową firmy to perspektywa kilku lat. Na zakupionej działce powstanie od podstaw nowa siedziba firmy z zakładem produkcyjnym. Obecnie spółka prowadzi całą działalność w dotychczasowej lokalizacji, inwestując w wymianę parku maszynowego jeśli chodzi o produkcję stolarki, jak i produkcję wyrobów z tworzyw sztucznych.

Producent zamierza także inwestować w odnawialne źródła energii – firma chce zbudować farmę fotowoltaiczną. W tym przypadku, jak wyjaśnia Katarzyna Żarnecka, został już wybrany wykonawca, a w najbliższych dniach uzgodniona zostanie ostateczna wersja umowy oraz nastąpi jej podpisanie. Budowa farmy o mocy 2MW powinna rozpocząć się jeszcze w listopadzie, natomiast oddanie jej do użytku nastąpi na początku kwietnia przyszłego roku.

Transport okien Metalplastu-Kalisz. Zdjęcie: Facebook.

Metalplast Kalisz wywodzi się z państwowego przedsiębiorstwa Zakład Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast-Kalisz”, jednak historia fabryki sięga nawet okresu przedwojennego. W 1986 r.  w Kaliszu rozpoczęła się produkcja okien z tworzyw sztucznych. Była to trzecia fabryka, w której wytwarzano okna tworzywowe w naszym kraju, wówczas stosowano system profili Trocal. Po zmianach ustrojowych w Polsce firma została sprywatyzowana.

Zobacz również

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

Prez-Met dostarcza od wielu miesięcy nowe maszyny do BRK Windows na Pomorzu. Firma także dostarcza maszyny do Sonarolu.

Nowy prezes Inwido. Spółka podsumowuje pierwszy kwartał

Nowy prezes Inwido. Spółka podsumowuje pierwszy kwartał

Inwido podsumowało pierwszy kwartał, spółka odnotowała 14-procentowy spadek w sprzedaży. Jednak spółka widzi pozytywne sygnały na rynku.

Gealan nawiązał współpracę z nowym dostawcą

Gealan nawiązał współpracę z nowym dostawcą

W kwietniu Gealan sfinalizował nawiązanie współpracy z Meesenburg. Oficjalne przypieczętowanie tego projekty pomiędzy firmami miało miejsce na stoisku systemodawcy podczas targów Fensterbau Frontale 2024.

1