Metal-Plast zakończył inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Firma także podsumowała działalność w 2022 r.
Metal-Plast inwestuje w modernizację zakładu, a także w odnawialne źródła energii. Właśnie zakończył instalację paneli fotowoltaicznych. Zostały one zamontowane na dachach wiat magazynowych w siedzibie firmy w Świebodzicach. To 956 paneli o łącznej powierzchni 1500 m2. Natomiast moc instalacji, to 400 MWh w skali roku. Cała energia produkowana przez tę farmę fotowoltaiczną będzie użytkowana przez zakład Metal-Plastu.

Firma poinformowała także, że w minionym roku przerobiła ponad 31,2 tys. ton odpadów z PCW. Jest to o 2 tys. więcej w porównaniu do roku 2021. Dzięki recyklingowi odpadów udało się ograniczyć emisję CO2 o ponad 62 tys. ton. Metal-Plast specjalizuje się w recyklingu odpadów profili okienno-drzwiowych z PCW.
Zobacz również
Producenci szyb zespolonych inwestują w kompleksową ofertę
Producenci szyb dążą do przygotowania kompleksowej oferty pakietów szybowych. Wśród nich Matpol wkrótce wprowadzi do oferty szyby jumbo.
Forum Webinar 2026 #1: poznaj nowości na sezon 2026
21 maja odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Forum Webinar. Przedstawimy nowości produktowe branży stolarki na sezon 2026.
Aluron CMC Warta Zawiercie mistrzem Polski. Historyczny sukces drużyny Kryspina Barana
Aluron CMC Warta Zawiercie została mistrzem Polski. Sukces klubu pokazuje, jak sportowe zaangażowanie Aluronu wspiera rozpoznawalność marki.



