Mercor ze wzrostem wartości zamówień

Red.: RK |Data publikacji: 2021-10-14

Giełdowy Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, zalicza obecny sezon do udanych. Na koniec września spółka wypłaciła swoim akcjonariuszom dywidendę w wysokości 0,57 zł na akcję, przeznaczając na ten cel kwotę niemal 9 mln zł. Rok wcześniej dywidenda także była wypłacona, ale wyniosła wówczas ponad połowę mniej – 0,25 zł na akcję.

Spółka regularnie podaje informacje o wartości pozyskanych zleceń. We wrześniu wartość ta była o 4 proc. wyższa niż we wrześniu 2020 roku i wyniosła 39,9 mln zł. Od początku br. do września, a więc przez trzy kwartały, Mercor pozyskał zlecenia o wartości 372,3 mln zł, co wobec ponad 301 mln pozyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego oznacza wzrost wartości zamówień o 24 proc. W tak dobrym wyniku swój udział ma na pewno również wzrost cen produktów Mercora, którego, tak jak całą branżę, dotknął wzrost cen materiałów zaopatrzeniowych.

Przypomnijmy, że podsumowując wyniki II kwartału prezes zarządu Mercora, Krzysztof Krempeć, powiedział:

Stoimy przed wyzwaniem w postaci rosnących cen materiałów budowlanych i staramy się minimalizować ich wpływ na nasze marże. Sprzyja nam krótki cykl produkcyjny, trwający zwykle 2-3 miesiące. Znacznie częściej aktualizujemy ceny naszych produktów . Pozyskujemy z sukcesem nowe zamówienia na wszystkich rynkach działalności.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1