Mercor z dużym portfelem zamówień na rok 2022

Red.: |Data publikacji:

Mercor, lider rynku biernych zabezpieczeń ppoż, poinformował, że w grudniu w zeszłym roku wartość pozyskanych zamówień wyniosła 46,8 mln zł.

Mercor pozyskał w grudniu zamówienia o wartości nieco niższej, niż w analogicznym miesiącu w roku 2020. W grudniu minionego roku ta kwota wynosiła 46,8 mln zł, a rok wcześniej było to 47,6 mln zł. Jest to niewielki, bo zaledwie 2-proc. spadek wartości. Spółka podliczyła także kwotę zamówień za ostatnie półrocze. W okresie od lipca do grudnia 2021 r. wartość pozyskanych zamówień wyniosła 253,7mln zł w porównaniu do 219,7 mln zł w roku 2020. Jest to wzrost o 15 proc.

Mercor także dużo inwestuje w swoje moce produkcyjne. Spółka zakończyła w minionym roku modernizację linii produkcyjnej drzwi w zakładzie DFM Doors w Opolu. Jednak największą inwestycją było w poprzednim sezonie nabycie udziałów w firmie Elmech-ASE. Mercor w ten sposób wszedł w segment energii odnawialnej. Na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1