Mercor z dużym portfelem zamówień na rok 2022

Red.: |Data publikacji:

Mercor, lider rynku biernych zabezpieczeń ppoż, poinformował, że w grudniu w zeszłym roku wartość pozyskanych zamówień wyniosła 46,8 mln zł.

Mercor pozyskał w grudniu zamówienia o wartości nieco niższej, niż w analogicznym miesiącu w roku 2020. W grudniu minionego roku ta kwota wynosiła 46,8 mln zł, a rok wcześniej było to 47,6 mln zł. Jest to niewielki, bo zaledwie 2-proc. spadek wartości. Spółka podliczyła także kwotę zamówień za ostatnie półrocze. W okresie od lipca do grudnia 2021 r. wartość pozyskanych zamówień wyniosła 253,7mln zł w porównaniu do 219,7 mln zł w roku 2020. Jest to wzrost o 15 proc.

Mercor także dużo inwestuje w swoje moce produkcyjne. Spółka zakończyła w minionym roku modernizację linii produkcyjnej drzwi w zakładzie DFM Doors w Opolu. Jednak największą inwestycją było w poprzednim sezonie nabycie udziałów w firmie Elmech-ASE. Mercor w ten sposób wszedł w segment energii odnawialnej. Na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1