Mercor sprzedaje i wynagradza

Red.: RK |Data publikacji: 2021-09-13

Grupa Mercor kontynuuje bardzo dobre wyniki pracy handlowej. W okresie od marca do sierpnia br. uzyskała ona zamówienia o wartości 274 mln zł, co wobec 204,2 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego oznacza wzrost wartości o 34 proc.

W samym tylko sierpniu pozyskano tu zamówienia za 37,4 mln zł, tj. o 5 proc. więcej niż w sierpniu 2020 roku, kiedy to wartość zamówień wyniosła 35,7 mln zł. Rok obrotowy spółki trwa od 1 kwietnia do 31 marca.

W poniedziałek 13 września odbywa się Walne Zgromadzenie Wspólników spółki Mercor SA, na którym podjęte zostaną m.in. uchwały o wypłacie dywidendy za rok 2020/2021 oraz o zmianach w regulaminie spółki. Na dywidendę dla akcjonariuszy zarząd spółki zaproponował przeznaczyć kwotę niemal 9 mln zł. Z dokumentów przygotowanych na Walne Zgromadzenie wynika również, że średnie wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w spółce (bez wynagrodzeń Zarządu) wyniosło w minionym roku obrotowym 7 420 zł i było o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Od roku 2016/2017, kiedy to średnie wynagrodzenie wynosiło 6 230 zł, wzrosło ono o ponad 19 proc.

 

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1