Mercor sprzedaje i wynagradza

Red.: |Data publikacji:

Grupa Mercor kontynuuje bardzo dobre wyniki pracy handlowej. W okresie od marca do sierpnia br. uzyskała ona zamówienia o wartości 274 mln zł, co wobec 204,2 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego oznacza wzrost wartości o 34 proc.

W samym tylko sierpniu pozyskano tu zamówienia za 37,4 mln zł, tj. o 5 proc. więcej niż w sierpniu 2020 roku, kiedy to wartość zamówień wyniosła 35,7 mln zł. Rok obrotowy spółki trwa od 1 kwietnia do 31 marca.

W poniedziałek 13 września odbywa się Walne Zgromadzenie Wspólników spółki Mercor SA, na którym podjęte zostaną m.in. uchwały o wypłacie dywidendy za rok 2020/2021 oraz o zmianach w regulaminie spółki. Na dywidendę dla akcjonariuszy zarząd spółki zaproponował przeznaczyć kwotę niemal 9 mln zł. Z dokumentów przygotowanych na Walne Zgromadzenie wynika również, że średnie wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w spółce (bez wynagrodzeń Zarządu) wyniosło w minionym roku obrotowym 7 420 zł i było o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Od roku 2016/2017, kiedy to średnie wynagrodzenie wynosiło 6 230 zł, wzrosło ono o ponad 19 proc.

 

Zobacz również

Nie tylko w Polsce pogarsza się sytuacja firm budowlanych

Nie tylko w Polsce pogarsza się sytuacja firm budowlanych

Choć koniunktura w lipcu była na zbliżonym poziomie do czerwca, najwyższy pesymizm panuje w Polsce wśród firm budowlanych. W Niemczech z kolei odnotowywana jest fala rezygnacji z wielu projektów budowlanych.

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

1