MERCOR po trzech kwartałach: sprzedaż 278 mln zł

Autor: |Data publikacji:

Mercor opublikował wyniki z trzeciego kwartału roku obrotowego 2018/2019. Po trzech kwartałach Firma osiągnęła sprzedaż w wysokości 278,4 mln zł, co oznacza wzrost o 12 proc. w porównaniu do roku ubiegłego.

Mercor podał do wiadomości wyniki ze sprzedaży z trzech kwartałów 2018/2019. Jest to okres od kwietnia do grudnia 2018 r. Firma odnotowała wzrost sprzedaży i zyskowność we wszystkich grupach produktowych. Jeśli chodzi o rodzimy, polski rynek, to tu Grupa Mercor miała wzrost sprzedaży na poziomie 28 proc., przychód wyniósł 150,9 mln zł w porównaniu do 118,1 mln zł w roku ubiegłym. Natomiast na rynkach zagranicznych nastąpił lekki spadek – o 3 proc. Przychody eksportowe po trzech kwartałach wyniosły 127,4 mln zł, w porównaniu do 127,4 mln w roku poprzednim.

Zakład Mercora w Cieplewie.

Nadchodzące miesiące są również obiecujące dla Mercora pod względem sprzedaży. Świadczy o tym poziom zamówień pozyskanych w styczniu. W pierwszym miesiącu tego roku firma zebrała zamówienia o wartości 26,3 mln zł, co w porównaniu z 24,9 mln w roku ubiegłym – oznacza wzrost o 6 proc. Grupa Mercor podsumowała także wartość zamówień pozyskanych w okresie od sierpnia 2018 do stycznia 2019 –  ich wartość wyniosła 189,8 mln zł, wobec 163,7 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Zobacz również

Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem

Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem

W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.

Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie

Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie

Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.