Małkowski-Martech ze wzrostem przychodów

Red.: MR |Data publikacji: 2020-05-29

Giełdowa spółka Małkowski-Martech podsumowała pierwszy kwartał tego roku. Firma ma powody do zadowolenia, bo zanotowała w tym okresie wzrost przychodów ze sprzedaży o ponad 1,7 mln zł.

Małkowski-Martech podał, że przychody ze sprzedaży w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosły 11,467 mln zł. To więcej o ponad 1,7 mln zł w porównaniu z rokiem ubiegłym, wtedy firma miała przychody w wysokości 9,728 mln zł. Z kolei w I kwartale zysk netto wyniósł 405 tys. zł w porównaniu do 125 tys. zł w roku ubiegłym.

Małkowski-Martech stworzył tunel ewakuacyjny o odporności ogniowej EI 60 dla budynku Warsaw Spire.

Pierwszy kwartał tego roku to okres, gdy dotarł już do Polski wirus SARS-CoV-2. W marcu wprowadzone zostały administracyjne ograniczenia w prowadzeniu działalności. Jednak zarząd spółki ocenił, że pandemia w I kwartale nie wpłynęła negatywnie na pracę spółki, a także jej finanse. Firma realizowała zaplanowane zlecenia, co więcej, wciąż wpływały kolejne.

Producent bram poinformował także, że na początku roku prowadził prace nad stworzeniem nietypowych rozwiązań. Firma realizuje zlecenia od klientów, dla których często należy zaprojektować indywidualne rozwiązania. Prace badawczo-rozwojowe stanowią więc niemal stały element działalności Małkowskiego-Martechu.

2019 r. spółka zakończyła z bardzo wysokim wzrostem przychodów netto ze sprzedaży w porównaniu z wynikami z 2018 r. Więcej o wynikach firmy Małkowski-Martech z 2019 r. piszemy TUTAJ.

Zobacz również

Wpływ stolarki na akustykę budynków

Wpływ stolarki na akustykę budynków

Odbyło się wydarzenie online "W pogoni za ciszą", które zorganizowane było przez Saint-Gobain, Stowarzyszenie Komfort Ciszy i Centrum Nauki Kopernik.

Miliony na rozwój technologii nowych szyb

Miliony na rozwój technologii nowych szyb

ML System w 2022 r. oraz w 2023 r. planuje uruchomić produkcję 2D Glass oraz Active Glass. W rezultacie, w 2024 łączna zdolność produkcyjna fotowoltaicznych szyb zespolonych opartych na technologii kropki kwantowej wyniesie w spółce 240 tys. m2 rocznie.

Wiśniowski mocniej stawia na usługi transportowe

Wiśniowski mocniej stawia na usługi transportowe

Firma Wiśniowski obecnie intensywnie komunikuje swoje usługi transportowe, w ramach których może importować towary z wielu europejskich krajów. Chce tym samym znacznie zmniejszyć liczbę „pustych” transportów, po dostarczeniu towaru do klienta za granicą.

1