Małkowski -Martech podsumował trzeci kwartał pod względem finansowym. Przychody ze sprzedaży od lipca do końca września wyniosły 13,4 mln zł.
Producent bram podał do wiadomości wyniki z trzeciego kwartału. Był to bardzo dobry okres dla firmy. Przychody ze sprzedaży wyniosły 13,4 mln zł w porównaniu do 7,8 mln z roku 2018. Jeśli zaś chodzi o podsumowanie od stycznia do końca września, to w tym roku sprzedaż wyniosła 32,7 mln zł w porównaniu do 22,1 mln zł w roku 2018.
Warto podkreślić, że Małkowski-Martech poprawił swoją rentowność. W tym roku w okresie od stycznia do końca września zysk netto wyniósł 1,2 mln zł, podczas gdy w roku ubiegłym była to strata w wysokości ponad 734 tys. zł. W samym trzecim kwartale zysk wyniósł 1,1 mln zł, podczas gdy w roku ubiegłym była to strata w kwocie ponad 360 tys.

Zarząd spółki podkreślił, że w omawianym okresie firma miała wiele ciekawych realizacji. Między innymi do inwestycji EC Powiśle producent dostarczył 150 kurtyn dymowych, do budowanego Muzeum Wojska Polskiego – bramy przeciwpożarowe, a do Warsaw Hub – 40 różnych bram przeciwpożarowych.
W trzecim kwartale kontynuowane były również prace związane z rozwojem firmy. Przede wszystkim Małkowski-Martech powiększa swoją powierzchnię produkcyjną i magazynową. Poza tym zatrudniane są nowe osoby w dziale konstrukcyjnym i serwisu. Okazało się to niezbędne, by firma mogła się rozwijać, a także zapewniać prawidłową obsługę klientów.
Zobacz również
Europejscy Liderzy Klimatu 2026: Inwido, Dormakaba i Assa Abloy
Inwido, Dormakaba i Assa Abloy zostały uznane za „Europejskich Liderów Klimatu 2026”. Coroczny ranking wyróżnia firmy, które robią postępy w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem
W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.
Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie
Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.



