Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Autor: |Data publikacji:

Małkowski-Martech podsumował wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości przychodów, wyższe są także koszty. Podjęła też kroki, by wycofać się z rynku NewConnect.

Małkowski-Martech, którego wszystkie udziały należą obecnie do Assa Abloy Mercor Doors obliczył, że w II kwartale tego roku przychody ze sprzedaży wyniosły 16,83 mln zł. To więcej w stosunku do roku ubiegłego, wówczas ten wynik wynosił 14,98 mln zł. Natomiast wartość sprzedaży w całym półroczu w tym sezonie wynosi 31,81 mln zł w porównaniu do 28,76 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc.

Spółka poinformowała także o wysokości kosztów działalności operacyjnej, w II kwartale tego roku wyniosły one 15,82 mln zł w porównaniu do 13,34 mln w roku 2021. Małkowski-Martech obliczył także, że zysk z działalności operacyjnej w II kwartale tego roku był niższy niż rok wcześniej. Obecnie wynosi on 1,04 mln zł w stosunku do 1,65 mln zł. Natomiast spółka wypracowała w II kwartale zysk netto w wysokości ponad 632 tys. zł w stosunku do 1,25 mln zł w roku 2021.

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy firmy Małkowski-Martech w dniu 30 czerwca, podjęta została m.in. uchwała o wycofaniu akcji spółki z alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Kolejnym krokiem zmierzającym do wycofania akcji spółki z giełdy było złożenie przez zarząd spółki 28 lipca odpowiedniego wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1