Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Red.: |Data publikacji:

Małkowski-Martech podsumował wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości przychodów, wyższe są także koszty. Podjęła też kroki, by wycofać się z rynku NewConnect.

Małkowski-Martech, którego wszystkie udziały należą obecnie do Assa Abloy Mercor Doors obliczył, że w II kwartale tego roku przychody ze sprzedaży wyniosły 16,83 mln zł. To więcej w stosunku do roku ubiegłego, wówczas ten wynik wynosił 14,98 mln zł. Natomiast wartość sprzedaży w całym półroczu w tym sezonie wynosi 31,81 mln zł w porównaniu do 28,76 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc.

Spółka poinformowała także o wysokości kosztów działalności operacyjnej, w II kwartale tego roku wyniosły one 15,82 mln zł w porównaniu do 13,34 mln w roku 2021. Małkowski-Martech obliczył także, że zysk z działalności operacyjnej w II kwartale tego roku był niższy niż rok wcześniej. Obecnie wynosi on 1,04 mln zł w stosunku do 1,65 mln zł. Natomiast spółka wypracowała w II kwartale zysk netto w wysokości ponad 632 tys. zł w stosunku do 1,25 mln zł w roku 2021.

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy firmy Małkowski-Martech w dniu 30 czerwca, podjęta została m.in. uchwała o wycofaniu akcji spółki z alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Kolejnym krokiem zmierzającym do wycofania akcji spółki z giełdy było złożenie przez zarząd spółki 28 lipca odpowiedniego wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1