LOB S.A.: prezes złożył rezygnację

Autor: |Data publikacji:

Jak dowiedział się nieoficjalnie nasz serwis internetowy, Mariusz Mikołajewski będzie pełnił obowiązki prezesa zarządu firmy LOB S.A. tylko do końca stycznia.

Mariusz Mikołajewski złożył rezygnację i z końcem tego miesiąca przestanie być prezesem spółki z Leszna. Jak wynika z naszych ustaleń, do czasu wyboru nowego prezesa jego obowiązki przejmie Bartosz Kaczorowski, dyrektor zarządzający Assa Abloy w Polsce, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że w dniu 3 stycznia 2018 r. szwedzka firma Assa Abloy została właścicielem 100 proc. akcji LOB S.A. Było to możliwe dzięki pozytywnej decyzji wydanej 18 grudnia 2017 r. przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W dniu 16 stycznia tego roku siedziba LOB-u w Lesznie przy ul.Magazynowej stała się nową siedzibą Assa Abloy w Polsce, o czym informowaliśmy w styczniowym wydaniu naszego miesięcznika

Mariusz Mikołajewski będzie pełnił funkcję prezesa LOB S.A. do końca stycznia.

To nie koniec zmian personalnych w Assa Abloy. W austriackim oddziale firmy nowym dyrektorem zarządzającym został Ewald Marschallinger, który zastąpił na tym stanowisku Wolfganga Thüra. Marschallinger przez ostatnie trzy lata był dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży Maco. Był gościem czerwcowego wydania Forum Branżowego w 2017 r. Jest absolwentem Uniwersytetu w St. Gallen, od ponad 20 lat w branży budowlanej, m.in. przez 16 lat w firmie Glutz odpowiadał za rynki zagraniczne.

Zobacz również

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.