Lisec inwestuje w biura i magazyn

Red.: |Data publikacji:

Lisec, specjalizujący się w rozwiązaniach do obróbki i wzmacniania szkła, rozbuduje swoją siedzibę. Powstanie tu nowe centrum inżynieryjne oraz magazyn.

Lisec zdecydował się na rozpoczęcie dużej inwestycji w swojej siedzibie w Seitenstetten w Austrii. Firma chce rozbudować biurowiec oraz powierzchnię magazynową. Pierwsza łopata na budowie została uroczyście wbita 4 kwietnia. Po zmodernizowaniu biurowca do dyspozycji będzie 2 tys. mkw. powierzchni, gdzie powstanie dodatkowo ok. 100 nowych stanowisk pracy. Lisec zatrudniał pracowników w kilku biurach w różnych lokalizacjach, a dzięki zaczętej właśnie inwestycji wszyscy będą skupieni w jednym miejscu. Nowy budynek będzie też połączony bezpośrednio z halą centrum testowego, co ułatwi opracowywanie nowych produktów.


Lisec oszacował koszt inwestycji na 7 mln euro. Oprócz rozbudowy centrum inżynieryjnego, firma planuje także inwestycję w powierzchnię magazynową. Powstanie magazyn o powierzchni 2 tys. mkw., która zostanie oddana do użytku na początku trzeciego kwartału tego roku. Całość inwestycji Lisec chce zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1