Lisec inwestuje w biura i magazyn

Red.: |Data publikacji:

Lisec, specjalizujący się w rozwiązaniach do obróbki i wzmacniania szkła, rozbuduje swoją siedzibę. Powstanie tu nowe centrum inżynieryjne oraz magazyn.

Lisec zdecydował się na rozpoczęcie dużej inwestycji w swojej siedzibie w Seitenstetten w Austrii. Firma chce rozbudować biurowiec oraz powierzchnię magazynową. Pierwsza łopata na budowie została uroczyście wbita 4 kwietnia. Po zmodernizowaniu biurowca do dyspozycji będzie 2 tys. mkw. powierzchni, gdzie powstanie dodatkowo ok. 100 nowych stanowisk pracy. Lisec zatrudniał pracowników w kilku biurach w różnych lokalizacjach, a dzięki zaczętej właśnie inwestycji wszyscy będą skupieni w jednym miejscu. Nowy budynek będzie też połączony bezpośrednio z halą centrum testowego, co ułatwi opracowywanie nowych produktów.


Lisec oszacował koszt inwestycji na 7 mln euro. Oprócz rozbudowy centrum inżynieryjnego, firma planuje także inwestycję w powierzchnię magazynową. Powstanie magazyn o powierzchni 2 tys. mkw., która zostanie oddana do użytku na początku trzeciego kwartału tego roku. Całość inwestycji Lisec chce zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1