Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Red.: |Data publikacji:

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Rok 2022 udało się zakończyć firmie Lamilux wzrostem przychodów o 17 proc. w porównaniu z sezonem 2021. Oznacza to przychody na poziomie 392 mln euro w porównaniu z 335 mln euro osiągniętymi rok wcześniej. To kolejny rok z rzędu, w którym Lamilux pobił swój rekord finansowy. Rodzinna firma z siedzibą w Rehau podkreśla, że ubiegły sezon był pełen wyzwań politycznych, makroekonomicznych i społecznych.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa zwracają również uwagę, że ubiegły rok przyniósł nieplanowane podwyżki cen, które zmuszeni byli przenieść na klientów, by zagwarantować niezawodność dostaw i jakość swoich usług.

Heinrich Strunz, dyrektor zarządzający firmy Lamilux komentuje:

Dla nas jako firmy rodzinnej praca z naszymi klientami na równych zasadach i wysoki stopień przejrzystości są niezwykle ważne. Z tego powodu zawsze w jasny i szybki sposób informujemy naszych klientów o aktualnych wydarzeniach i ich konsekwencjach dla nas jako firmy.

Przedstawiciele firmy poinformowali ponadto, że liczba pracowników wzrosła w sezonie 2022 do 1300 w porównaniu do 1250 rok wcześniej. Również pod względem poziomu zatrudnienia firmie udało się pobić rekord z roku 2021, w którym odnotowała wzrost liczby pracowników o 5 proc.

 

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1