Lamilux z rekordowym zatrudnieniem i przychodami

Red.: |Data publikacji:

Grupa Lamilux, specjalizująca się w produkcji świetlików dachowych, podsumowała sezon 2021 pod względem finansowym. W tym czasie firma osiągnęła historyczny wynik.

Przychody Grupy Lamilux w 2021 roku wyniosły 335 milionów euro. To najwyższy wynik w ponad 110-letniej historii firmy. W porównaniu do przychodu osiągniętego w 2020 roku, ubiegłoroczny wynik oznacza wzrost o 15 proc. Kolejnym rekordem okazała się liczba pracowników, która w 2021 roku zwiększyła się o 5 proc. Poziom zatrudnienia przekroczył tym samym 1250 osób i jest to rekordowa wartość od momentu założenia firmy w 1909 roku.

Dr Heinrich Strunz, dyrektor zarządzający firmy Lamilux:

W 2021 roku nie tylko osiągnęliśmy najwyższe przychody w historii firmy, ale też zatrudniamy największą historycznie liczbę pracowników, a to wszystko pomimo trudnej sytuacji surowcowej i ogromnych wzrostów cen, których nigdy dotąd nie uświadczyłem przez 36 lat prowadzenia firmy Lamilux. Nasza firma stoi na solidnych fundamentach i z dumą spoglądamy wstecz na rok 2021, jak i pozytywnie na rok 2022.

W siedzibie firmy w Rehau powstają obecnie dwie nowe hale produkcyjne, które mają umożliwić wprowadzanie nowych produktów marki Lamilux i zwiększyć moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Firma dokonywała też ostatnio inwestycji w pozostałych swoich zakładach. Zbudowała też nowy biurowiec, w którym zatrudnienie znalazło około 50 pracowników.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1