Które aluminiowe systemy przesuwne są najlepsze?

Red.: |Data publikacji:

Aluminiowe systemy przesuwne coraz częściej pojawiają się w projektach architektonicznych. Duże gabaryty, wizualny minimalizm – to w przypadku drzwi tarasowych panujący trend. Które z nich są najlepsze? Firma debesto.com stworzyła subiektywny ranking, w którym porównała 6 popularnych systemów w kilku kategoriach. Niestety zabrakło w nim rozwiązań czołowego systemodawcy, czyli Aluprofu.

O tym, jak popularne stały się aluminiowe systemy przesuwne może świadczyć liczba premier prezentowanych podczas naszych webinariów „Nowości na sezon 2020”. Pokazywaliśmy wśród nich nowe rozwiązania takich firm jak Aluprof, Heroal, Reynaers, czy Yawal (zapis wideo webinariów dostępny jest TUTAJ). Firma debesto.com pokusiła się o porównanie popularnych systemów i stworzenie rankingu najlepszych w kilku istotnych z perspektywy inwestorów kategoriach. To jedno z pierwszych tego typ zestawień na rynku!

Wojciech Stanowski, właściciel debesto.com, wyjaśnia:

Rynek stolarki jest chaotyczny. Bardzo ciężko jest oddzielić „marketingowy bełkot” krzyczący o liczbie komór, innowacyjności produktu czy masie innych cech, które utrudniają wybór od faktów. Osobiście lubię, kiedy za moimi rekomendacjami dla klientów stoją fakty – liczby a nie ślepa wiara w to co systemodawca, czy producent stolarki komunikują swoim marketingiem.

Stąd kilka lat temu, dokładnie w Sylwestra wrzuciłem do Excela kilka parametrów, kilka pierwszych profili PVC. Okazało się, że nie tylko mnie wnioski z tych porównań były przydatne. Dziś ilość parametrów mocno urosła, rzetelność przetwarzanych danych i ilość systemów, które bierzemy na tapetę zwielokrotniła się. Widzimy, że rezultaty tych badań już są zadowalające, mimo oczywistych niedoskonałości. Wierzymy, że zarządzanie taką wiedzą to przyszłość i katalizator rozwoju naszej know-how’owej firmy.

Jak podkreślają przedstawiciele debesto.com, rankingi kierowane są przede wszystkim do właścicieli firm budowlanych, którzy zatrudniają powyżej 11 pracowników. Celem jest to, aby klienci debesto.com byli w stanie polecić swoim klientom rozwiązanie dopasowane do ich oczekiwań, oszczędzając przy tym godziny żmudnych wycen, porównań i korekt.

W rankingu aluminiowych systemów przesuwnych debesto.com porównało okna takich marek jak: Cortizo, Reynaers, Sapa, Schüco oraz Yawal. Brano pod uwagę takie parametry jak maksymalna waga skrzydła okien (bez napędu i z napędem), szerokość środkowego słupka, maksymalna grubość pakietu szybowego i Uw. Wszystko zebrano w formie tabel, opatrzonych rozbudowanym omówieniem poszczególnych kategorii. Według zapowiedzi firmy, ranking ma być systematycznie uzupełniany o kolejne systemy.

W kategorii „Systemy przesuwne najwyższej jakości” zwycięzcą okazał się Yawal ze swoim systemem drzwi przesuwnych Moreview, na drugim miejscu uplasowało się Cortizo ze swoim Cor-Vision Plus, a podium zamyka Schüco z systemem ASS 77 Panorama Design. Należy zwrócić uwagę, że w rankingu nie uwzględniono na razie systemów firmy Aluprof. Według zapowiedzi debesto.com w zestawieniu wkrótce zostanie ujęty MB-Skyline systemodawcy z Bielska-Białej, który prawdopodobnie namiesza w czołówce tego rankingu.

Chcesz poznać zwycięzców pozostałych kategorii? Sprawdź ranking bezramowych aluminiowych drzwi przesuwnych na stronach debesto.com. Oto wybrane kategorie rankingu:

  • Systemy przesuwne w najniższej cenie
  • Systemy przesuwne najwyższej jakości
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny

 

 

Zobacz również

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

1