Kto jest kim w Chinach – ranking producentów okien i drzwi

Red.: |Data publikacji:

Anglojęzyczny portal powiązany z firmą George Buildings ogłosił listę najważniejszych producentów okien i drzwi w Chinach. Układając przedsiębiorstwa na skali od 1 do 10 oparto się na opiniach klientów i ekspertów, a także chińskich stronach z rankingami tamtejszych marek drzwi i okien.

Chińskie firmy produkujące stolarkę otworową mogą być konkurencją szczególnie poza Europą – największymi importerami okien i drzwi z Chin są takie kraje jak: Australia (21,5 proc. importu okien i drzwi w kraju), Hong Kong (11,9 proc.), Stany Zjednoczone (11 proc.).

Większość chińskich fabryk okien i drzwi znajduje się na północnym wschodzie kraju.

Pierwsze miejsce rankingu zajmuje Tata. Firma posiada ponad 20 fabryk i 5 tys. pracowników w całym kraju. Poza Chinami, wytwórca posiada fizyczne lokalizacje i dystrybutorów w USA. Tata produkuje stolarkę drzwiową od 18 lat, a od 2012 roku co roku organizuje konferencje produktowe i ogłasza nowości. Skupia się głównie na produkcji drewnianych drzwi garażowych, szklanych drzwi przesuwnych oraz wewnętrznych drzwi drewnianych i opartych na aluminium. Wśród najpopularniejszych spośród 400 produktów firmy z ostatnich lat wymienić można także drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej, produkty specjalnie zaprojektowane dla osób starszych, drzwi obrotowe pchane, drzwi składane do małych mieszkań i ciepłe drzwi, zaprojektowane dla krajowego odbiorcy – mieszkańców południa Chin, gdzie mała liczba chłodnych dni w roku czyni montaż centralnego ogrzewania nieopłacalnym.

Zajmująca drugie miejsce założona w 2006 roku firma George Buildingsprodukuje drzwi z aluminium, stali nierdzewnej, drewna np. sosny i mahoniu, a także okna aluminiowe. Zajmuje się jednak produkcją nie tylko drzwi i okien, ale m.in. podłóg, szaf, mebli kuchennych i łazienkowych. Firma reklamuje się jako największy producent materiałów budowlanych w Chinach i wymienia szeroką ofertę jako swoją główną przewagę nad konkurentami. Buduje wizerunek sprzedawcy, który daje inwestorom możliwość zamówienia wszystkich produktów potrzebnych do wyposażenia wnętrza w jednym miejscu. Produkowane w siedmiu fabrykach towary spod szyldu George Buildings znajdują swoich nabywców głównie w krajach takich jak: Rosja, Katar, Kuwejt, Arabia Saudyjska, Egipt, Etiopia, Republika Południowej Afryki, Australia, Malezja i Filipiny.

Trzecie miejsce zajmuje zlokalizowana w specjalnej strefie ekonomicznej w Wuhan firma Panpan Wooden Products, która jest liderem w branży drzwiowej w Chinach. Firma, od czasu jej powstania 39 lat temu, wprowadziła na rynek tysiąc modeli drzwi. W swoich siedmiu fabrykach produkuje drzwi z litego drewna, w tym rzeźbione, oraz drzwi kompozytowe. Oferuje również rozwiązania smart, a także drzwi antywłamaniowe produkowane zarówno z drewna, jak i aluminium.

Zajmująca czwarte miejsce Phonpa ma duże udziały w rynku eksportowym, a  jej produkty są szeroko dystrybuowane w Europie, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. Producent skupia się głównie na drzwiach aluminiowych. Posiada ponad 60 patentów.

Zajmujący piąte miejsce Mexin znajduje się w dedykowanej przedsiębiorstwom naukowo-technologicznej strefie rozwoju gospodarczego i technologicznego Chongqing. Skupia się na produkcji drzwi przeciwpożarowych, o podwyższonych standardach bezpieczeństwa, a także kuloodpornych. Wiele produktów firmy posiada zagraniczne certyfikaty i potwierdzone standardy produkcji.

Na chińskich targach BAU, które odbyły się w ubiegłym miesiącu br. i odnotowały ponad 48 tys. odwiedzających z 25 krajów największymi wystawcami (poza Chinami ) były odpowiednio: Niemcy, Włochy, Japonia. Podczas targów odbył się także kongres BAU China zorganizowany wokół tematu przewodniego „Przyszłość budownictwa w Chinach”. Podjęto w nim tematykę związaną z trendami w branży. Jako najważniejsze kierunki rozwoju branży budowlanej i stolarki okiennej w tym kraju wskazano rosnącą cyfryzację i rozwiązania smart, zrównoważony rozwój oraz produkty energooszczędne.

 

Zobacz również

Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Od 22 kwietnia obowiązują trzy istotne zmiany w programie "Czyste Powietrze". Ponadto, jak zapewnia rząd, wszystkie wnioski złożone po tej dacie mają zapewnione finansowanie.

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

1