Kontynuacja procesu inwestycyjnego w Lesznie

Red.: |Data publikacji:

W hali produkcyjnej Awiluxu w Lesznie zakończył się, opóźniony przez pandemię, montaż automatycznej maszyny Schirmer do produkcji okien PVC, która kosztowała ponad 5 milionów złotych. Jest to największa od czasu przeprowadzki kilka lat temu inwestycja spółki w park maszynowy.

Co ciekawe firma zamówiła jedyne w Polsce centrum obróbczo-tnące z dłuższym buforem poprzecznym, aby móc w przyszłości rozbudowywać je o kolejne moduły: automatyczne centrum cięcia wzmocnień stalowych z robotem zajmującym się wsuwaniem stali oraz tym do odkładania pociętych i obrobionych profili na wózki transportowe, dzięki czemu możliwa będzie obsługa jednoosobowa. A rozbudowa jest już w fazie uzgodnień formalnych i kompletowania dokumentacji. W jej wyniku powstanie nowa hala produkcyjna i powierzchnia magazynowa podwajające dotychczasową powierzchnię zakładu do 12 tys. mkw.

 

Nowością w zainstalowanym automacie są specjalistyczne noże do przycinania termozgrzewalnych uszczelek oraz do wycinania uszczelki przylgowej i środkowej pod słupki. Maszynę zaopatrzono również w dwie 3-osiowe, dziewięcionarzędziowe stacje do frezowania uszczelek oraz słupków. Oprócz tego, trzy podwójne (od góry i od dołu) elektryczne wkrętarki do przykręcania wzmocnień stalowych z profilem PVC na serwosilnikach z automatycznym podawaniem wkrętów. Łącznie maszyna dostaczona przez Urbana integruje ze sobą pracę 59 serwo-osi z ultranowoczesnym sterowaniem firmy BECKHOFF. Warto zauważyć, że choć decyzja o zakupie zapadła już rok temu, to inwestycję tę Awilux kończył w jednym z trudniejszych okresów na rynku.

Był to czas, w którym musieliśmy szybko zareagować, zweryfikować produkcję – wspomina prezes zarządu Marek Sprengelwprowadzić tryb  awaryjny, ciąć koszty spółki i oszczędzać. W kwietniu ograniczyliśmy czas pracy, wstrzymaliśmy wypłatę premii, wypłatę premii, a zarząd spółki zrezygnował całkowicie ze swojego wynagrodzenia. To był trudny czas – nigdy wcześniej nie musieliśmy podejmować takich decyzji. Kwiecień był nie tylko dla nas, ale i dla całej gospodarki najgorszym miesiącem. W maju przywróciliśmy normalny wymiar pracy, a w czerwcu wypłaciliśmy zaległe premie . (..) Do lipca utrzymaliśmy łączne przychody na podobnym poziomie, jak w tym samym okresie roku ubiegłego. – dodaje.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1