Kontynuacja procesu inwestycyjnego w Lesznie

Red.: RK |Data publikacji: 2020-08-07

W hali produkcyjnej Awiluxu w Lesznie zakończył się, opóźniony przez pandemię, montaż automatycznej maszyny Schirmer do produkcji okien PVC, która kosztowała ponad 5 milionów złotych. Jest to największa od czasu przeprowadzki kilka lat temu inwestycja spółki w park maszynowy.

Co ciekawe firma zamówiła jedyne w Polsce centrum obróbczo-tnące z dłuższym buforem poprzecznym, aby móc w przyszłości rozbudowywać je o kolejne moduły: automatyczne centrum cięcia wzmocnień stalowych z robotem zajmującym się wsuwaniem stali oraz tym do odkładania pociętych i obrobionych profili na wózki transportowe, dzięki czemu możliwa będzie obsługa jednoosobowa. A rozbudowa jest już w fazie uzgodnień formalnych i kompletowania dokumentacji. W jej wyniku powstanie nowa hala produkcyjna i powierzchnia magazynowa podwajające dotychczasową powierzchnię zakładu do 12 tys. mkw.

 

Nowością w zainstalowanym automacie są specjalistyczne noże do przycinania termozgrzewalnych uszczelek oraz do wycinania uszczelki przylgowej i środkowej pod słupki. Maszynę zaopatrzono również w dwie 3-osiowe, dziewięcionarzędziowe stacje do frezowania uszczelek oraz słupków. Oprócz tego, trzy podwójne (od góry i od dołu) elektryczne wkrętarki do przykręcania wzmocnień stalowych z profilem PVC na serwosilnikach z automatycznym podawaniem wkrętów. Łącznie maszyna dostaczona przez Urbana integruje ze sobą pracę 59 serwo-osi z ultranowoczesnym sterowaniem firmy BECKHOFF. Warto zauważyć, że choć decyzja o zakupie zapadła już rok temu, to inwestycję tę Awilux kończył w jednym z trudniejszych okresów na rynku.

Był to czas, w którym musieliśmy szybko zareagować, zweryfikować produkcję – wspomina prezes zarządu Marek Sprengelwprowadzić tryb  awaryjny, ciąć koszty spółki i oszczędzać. W kwietniu ograniczyliśmy czas pracy, wstrzymaliśmy wypłatę premii, wypłatę premii, a zarząd spółki zrezygnował całkowicie ze swojego wynagrodzenia. To był trudny czas – nigdy wcześniej nie musieliśmy podejmować takich decyzji. Kwiecień był nie tylko dla nas, ale i dla całej gospodarki najgorszym miesiącem. W maju przywróciliśmy normalny wymiar pracy, a w czerwcu wypłaciliśmy zaległe premie . (..) Do lipca utrzymaliśmy łączne przychody na podobnym poziomie, jak w tym samym okresie roku ubiegłego. – dodaje.

Zobacz również

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco poinformował, że szuka działki inwestycyjnej, gdzie będzie mógł zbudować nowy zakład. Firma, które obecnie eksportuje 80 proc. swoich wyrobów, chce zwiększyć produkcję czterokrotnie.

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Forum Branżowe nie zwalnia tempa i namawia do firmowej aktywności również na jesień. W tym okresie warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze formy multimedialne, takie jak webinaria, podcasty oraz uzupełniający treści naszego miesięcznika serwis internetowy.

Schmalz przeprowadza się na swoje

Schmalz przeprowadza się na swoje

Schmalz przenosi się do własnego budynku, który znajduje się w Komornikach pod Poznaniem. Oficjalne otwarcie nowej siedziby odbędzie się jednak dopiero wiosną przyszłego roku.

1