Komsta modernizuje swój zakład

Red.: |Data publikacji:

Jak poinformował producent okien, firma Komsta, zakończył się kolejny etap modernizacji zakładu w Pyskowicach. Produkcja okien z PCW już odbywa się w nowej hali.

Niebawem do zakładu przy ul. Nasiennej zostanie przeniesiona cała produkcja ślusarki aluminiowej. Kończy się też montaż hali namiotowej. Ma ona zabezpieczać materiał przeznaczony do produkcji przed wpływem czynników atmosferycznych. Firma podkreśla, że równie istotne znaczenie ma w tym przypadków stworzenie lepszych warunków pracy. Pracownicy będą korzystali z przestrzeni zabezpieczonej dachem.

Komsta, zatrudniająca ponad 200 osób  eksportuje wyroby aluminiowe i z PCW do Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Włoch, Słowenii, Belgii, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. Ma również kontakty handlowe z Kanadą i Australią.

Oprócz inwestycji w hale firma zmieniła niedawno swoją stronę internetową. Nowa zawiera ponad 300 podstron i jest przygotowana w 6 wersjach językowych. Dla partnerów biznesowych została przewidziana odrębna strefa  dostępna po zalogowaniu.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1