Komsta modernizuje swój zakład

Red.: |Data publikacji:

Jak poinformował producent okien, firma Komsta, zakończył się kolejny etap modernizacji zakładu w Pyskowicach. Produkcja okien z PCW już odbywa się w nowej hali.

Niebawem do zakładu przy ul. Nasiennej zostanie przeniesiona cała produkcja ślusarki aluminiowej. Kończy się też montaż hali namiotowej. Ma ona zabezpieczać materiał przeznaczony do produkcji przed wpływem czynników atmosferycznych. Firma podkreśla, że równie istotne znaczenie ma w tym przypadków stworzenie lepszych warunków pracy. Pracownicy będą korzystali z przestrzeni zabezpieczonej dachem.

Komsta, zatrudniająca ponad 200 osób  eksportuje wyroby aluminiowe i z PCW do Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Włoch, Słowenii, Belgii, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. Ma również kontakty handlowe z Kanadą i Australią.

Oprócz inwestycji w hale firma zmieniła niedawno swoją stronę internetową. Nowa zawiera ponad 300 podstron i jest przygotowana w 6 wersjach językowych. Dla partnerów biznesowych została przewidziana odrębna strefa  dostępna po zalogowaniu.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1