Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Red.: |Data publikacji:

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Pierwszą akcją Koalicji Termomodernizacji zapoczątkowanej przez Stowarzyszenie Dom Bezpieczny i wydawnictwo Centrum Informacji Branżowej (wydawcę miesięcznika Forum Branżowe i serwisu ForumBranzowe.com) jest projekt dotacjenaokna.pl. Punktem wyjścia dla tej inicjatywy jest sytuacja rynkowa i spadający popyt na okna i drzwi oraz ograniczanie zasobów produkcyjnych. Za akcją dotacjenaokna.pl kryje się nie tylko wiedza, promocja czy materiały szkoleniowe, ale przede wszystkim narzędzie które otwiera wszystkie drzwi do klientów.

O szczegółach akcji branża rozmawiała podczas webinarium, które zostało zorganizowane w dniu 1 grudnia 2022 roku. Wówczas ponad 200 uczestników poznało założenia akcji, jej szczegóły oraz wstępny harmonogram.

Zgodnie z założeniami tworzona jest obecnie koalicja firm z branży stolarki, którym przyświeca wspólny cel stymulowania rynku remontowego. W ramach szkoleń wskazywane są możliwości zdobywania nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. kursy przeznaczone są przede wszystkim dla regionalnych przedstawicieli handlowych, by ci zostali doradcami dla swoich dilerów a dilerzy z kolei będą doradcami w tym zakresie dla inwestorów. Branża otrzyma też wsparcie oraz stałą opiekę merytoryczną, a w ramach koalicji będą prowadzone działania promujące wymianę stolarki.

Podstawowymi celami akcji jest przeszkolenie do końca maja 2023 r. kilkuset przedstawicieli handlowych i dilerów stolarki oraz pozytywne zweryfikowanie wiedzy co najmniej 100 doradców ds. dotacji. Działania te mają zwiększyć liczbę wniosków w programie Czyste Powietrze z udziałem wymiany stolarki i sprofesjonalizować środowisko dilerów stolarki w zakresie doradztwa oraz pozyskiwania dotacji z różnych programów termomodernizacji.

Ruszył już nowy program wideo poświęcony zagadnieniom związanym z akcją dotacjenaokna.pl. Jest on dostępny TUTAJ. Działa również tymczasowa strona internetowa tej inicjatywy: dotacjenaokna.pl

Zachęcamy dostawców i producentów do dołączenia do Koalicji Termomodernizacji. Do Państwa dyspozycji są następujące osoby:

Paweł Gregorczyk
Koordynator Koalicji Termomodernizacji

Aleksander Klos
Koordynator Doradców – Punkt Konsultacyjny

Justyna Hennig
Marketing i reklama

Zapis webinarium Koalicji Termomodernizacji:

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1