KM Okno z ponad 100 mln zł przychodu

Red.: |Data publikacji:

Firma KM Okno, producent stolarki z województwa podkarpackiego, odnotowała spore wzrosty w 2020 roku. Firmie udało się dołączyć do klubu firm, które mają ponad 100 mln zł przychodu.

Podkarpacki producent stolarki PCW i ślusarki aluminiowej może zaliczyć ubiegły sezon do bardzo udanych. Firmie udało się osiągnąć przychody ze sprzedaży w wysokości 102 mln zł. W 2019 roku wyniósł on 82 mln zł, co oznacza, że 2020 rok zakończył się wzrostem o ponad 24 proc. Udział eksportu w sprzedaży już kolejny rok wyniósł 60 proc. Firma zatrudnia obecnie ok. 200 pracowników. Również prognozy firmy na ten rok są bardzo pozytywne. KM Okno zakłada, że ten rok uda się zakończyć przychodami na poziomie 130 mln zł.  

Pod koniec marca firma informowała, że w zakładzie zamontowano już dziewiątą zgrzewarkę ZGP 760 firmy Prez-Met. Umożliwia ona zgrzewanie profili w technologii Precision Line, dzięki której można precyzyjnie sterować wielkością wypływki.

Piotr Kleszcz Dyrektor KM Okno:

Dzięki nowatorskim technologiom firma prężnie działa na rynku polskim oraz zagranicznym.  Technologia oraz maszyny Prez-Met wpisują się idealnie w strategię rozwoju naszej firmy. Jest to pewny i sprawdzony partner biznesowy.

 

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1