Zapraszamy do świata aluminium. Ślusarka aluminiowa popularna jest w nowoczesnych biurowcach, w domach jednorodzinnych są stosowane niechętnie. Tymczasem mają wiele zalet, wśród których na pierwsze miejsce wysuwają się trwałość i bardzo dobra statyka. W tym przeglądzie omówimy właściwości ślusarki aluminiowej i zobaczymy na wielu przykładach, jak prezentuje się w nowoczesnym budownictwie.

Artykuły

Jej wysokość Warszawa

Jej wysokość Warszawa

Warszawa ma wyjątkowo interesujący, zmieniany wielokrotnie na przestrzeni dziejów, układ urbanistyczny. Na mapie można wskazać rejony, które niegdyś były centrami miejskiego życia, ale niepostrzeżenie traciły swoje znaczenie; są też zupełnie nowe obszary, które aspirują do tej roli. Zmienne koleje losu tego wyjątkowego miasta skutkowały zupełną stagnacją, burzliwym rozwojem lub doszczętną destrukcją.

Czytaj dalej
Podobne, choć odmienne

Podobne, choć odmienne

Okna aluminiowe – popularne w nowoczesnych biurowcach, w domach jednorodzinnych są stosowane niechętnie. Tymczasem mają wiele zalet, wśród których na pierwsze miejsce wysuwają się trwałość i bardzo dobra statyka.

Czytaj dalej
Partner do zadań specjalnych

Partner do zadań specjalnych

Często zdarza się, że producenci stolarki, fasad i nowoczesnych elewacji pozyskują intratne kontrakty na realizację projektów, ale nie posiadają w swojej ofercie odpowiednich produktów, spełniających wymagania określone przepisami przeciwpożarowymi, czy przepisami techniczno-budowlanymi dróg ewakuacyjnych. Co mogą zrobić w takim przypadku?

Czytaj dalej
Fasady ALUPROF – nowoczesność, trwałość i estetyka

Fasady ALUPROF – nowoczesność, trwałość i estetyka

Fasady wieżowców wykonane ze szkła i aluminium już na dobre wpisały się w krajobraz polskich miast. Jednym z wiodących producentów, który dostarcza systemy do realizacji najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków jest Aluprof.

Czytaj dalej