Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Red.: |Data publikacji:

28. edycja ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Kapituła konkursu i jego organizator, Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, zapraszają do zgłaszania nowych i modernizowanych inwestycji.

Konkurs to cykliczne przedsięwzięcie realizowane od 1996 roku. Co roku startuje w nim od 500 do 900 obiektów budowlanych z całego kraju zakończonych w ostatnich latach, z czego ok. 100 finałowych realizacji wizytowane jest przez jury, w skład którego wchodzi: 16  politechnik, uczelni wyższych, izb, przedstawicieli ministerstw i  marszałków województw.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych, cechujących się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi, przedsięwzięć budowlanych, modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku.

Uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbywa się tradycyjnie w Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej w Zamku Królewskim w Warszawie, a uroczystość uświetnia koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Patronat telewizyjny: Telewizja Polska TVP3.

Termin zgłoszeń

Nowo wybudowane i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r. Zostaną one specjalnie wyróżnione na stronie internetowej konkursu, zamieszczone na Interaktywnej Mapie Polski i wezmą udział w głosowaniu internetowym. Więcej informacji na: www.modernizacjaroku.org.pl

„Forum Branżowe” jest w gronie patronów medialnych konkursu.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1