Jeld-Wen poprawił wynik o ponad 2 mld zł

Red.: |Data publikacji:

Jeld-Wen, amerykański producent stolarki, który należy do światowej czołówki, podsumował rok 2021 pod względem finansowym. Firma odnotowała rekordowe przychody.

Przychody firmy w 2021 roku wzrosły w porównaniu z rokiem wcześniejszym aż o 536 mln dol. do poziomu 4,77 mld dol. To oznacza wzrost o 12,7 proc. w porównaniu do sezonu 2020, w którym przychody Jeld-Wen wyniosły 4,24 mld dol. Zysk netto wzrósł o 77,2 mln dol. poziomu do 168,8 mln dol. (+84,3 proc.). Zysk netto w roku 2020  był w 91,6 mln dol.

Gary S. Michel, prezes Jeld-Wen:

Nasza kultura najwyższej wydajności zapewnia nam przewagę konkurencyjną, a dzięki temu mamy wiodące w branży czasy realizacji. Wszystko to kładzie fundament pod nasz przyszły ponadrynkowy wzrost.

O wynikach Jeld-Wen za III kwartał pisaliśmy TUTAJ. Czwarty przyniósł wzrost przychodów o 12 proc. a wpływ na to miał m.in. wzrost cen w Ameryce Północnej i Europie. Ostatnie trzy miesiące 2021 roku to dla Jeld-Wen wzrost przychodów w Ameryce Północnej o 15 proc., w Europie o 10 proc. a w Azji i Australii o 6 proc.

Jeld-Wen prognozuje na rok 2022 r. kolejne wzrosty, które mają oscylować na poziomie 7-10 proc. Firma planuje też spore inwestycje, na które przeznaczy 130-150 mln dol.

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1