Jak wyglądał eksport polskiej stolarki w 2020 roku?

Autor: |Data publikacji:

Polscy producenci stolarki sprzedali w ubiegłym roku na rynkach zagranicznych ponad 12,5 mln okien i drzwi o łącznej wartości 2,37 mld euro. Jak Polska wypadła na tle innych europejskich potęg stolarki? Na których rynkach udało się rozwinąć sprzedaż? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w siódmym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Głównym tematem tego odcinka podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” są wyniki polskiego eksportu w 2020 roku. Jak Polska wypadła na tle innych europejskich potęg stolarki? Na których rynkach udało się rozwinąć sprzedaż? Czy były rynki, które okazały się w ubiegłym roku wyzwaniem dla naszych producentów? Dlaczego możemy mówić o ogromnym sukcesie polskiego eksportu stolarki, skoro dynamika wzrostu była znacznie mniejsza niż w ostatnich latach? W tym odcinku podcastu odpowiadamy na te pytania.

Ponadto omawiamy wyniki Aluprofu za ubiegły rok, które, pomimo pandemii i wzrostu cen aluminium, okazały się bardzo dobre. Omawiamy je w szerszym kontekście, przypominając wyniki firm z ostatnich lat. Nie umknęła nam również prognoza na najbliższy czas systemodawcy z Bielska-Białej. Czy jest zachowawcza, a może wręcz przeciwnie?

Ostatni temat to ścieżki zakupowe Polaków w przypadku drzwi wewnętrznych. W raporcie przygotowanym przez Centrum Analiz Branżowych pojawiło się wiele bardzo interesujących danych na ten temat. Tutaj skupiamy się na największych niespodziankach wynikających z tego badania. Okazuje się bowiem, że polscy inwestorzy poszukują i zakupują produkty w bardzo nieoczywistych miejscach.

A na sam koniec mała niespodzianka.

Siódmy odcinek podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” dostępny jest TUTAJ.

“Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to druga audycja Forum Branżowego obok cieszącego się dużą popularnością w środowisku stolarki Branżowiska. W tym podcaście usłyszą Państwo wiele interesujących raportów i zaskakujących zestawień z rynku stolarki. Kolejne odcinki emitowane będą w każdą pierwszą środę miesiąca.

Podcast „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” dostępny jest w najpopularniejszych serwisach podcastowych. Można go słuchać w m.in.: Spotify, Google Podcasts, Apple Podcast, Spreaker, oraz Empik Go.

Plusy, minusy #7 – Eksport stolarki 2020

Zobacz również

Dekarz wicemistrzem Europy, biegi niepodległości – branża stolarki wspiera sport

Dekarz wicemistrzem Europy, biegi niepodległości – branża stolarki wspiera sport

Firmy branży stolarki od lat są solidnym wsparciem dla wszelkich inicjatyw sportowych w naszym kraju. Zebraliśmy najświeższe aktywności. W tym odcinku piszemy głównie o mniejszych firmach z naszego świata, które sponsorują lokalne drużyny i wydarzenia sportowe.

Międzynarodowa konferencja Roto tym razem w Polsce

Międzynarodowa konferencja Roto tym razem w Polsce

Międzynarodowy Dzień Prasy Branżowej to coroczne wydarzenie organizowane przez Roto Frank Holding AG. W tym roku impreza odbyła się po raz pierwszy w Polsce.

Forum Biznesu o nowych rynkach eksportowych i szansach polskich firm

Forum Biznesu o nowych rynkach eksportowych i szansach polskich firm

Zakończyła się 6. edycja Forum Biznesu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli branży stolarki.