Jak się zapowiada 2020 r. na rynku drzwi?

Red.: |Data publikacji:

Rok 2019 powoli dobiega końca. Jaki był dla branży drzwiowej? Choć jeszcze za wcześniej na podsumowania całego roku, dotychczasowe wyniki, zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku, pozwalają optymistycznie oceniać kolejny sezon.

Jak wynika z danych otrzymanych od Centrum Analiz Branżowych, w Polsce produkcja drzwi po trzech pierwszych kwartałach jest na tym samym poziomie co w roku ubiegłym. W drzwiach metalowych (aluminium i stal) oraz PCW odnotowano kilkuprocentowe wzrosty. Jak przewidują analitycy CAB, w 2020 r. produkcja drzwi w Polsce wzrośnie o 3-6 proc. w ujęciu ilościowym.

Serwis Branchenradar.com przygotował z kolei zestawienie dotyczące rynku drzwi wejściowych w Niemczech. Okazuje się, że w tym roku zaliczył on pod względem przychodów solidne wzrosty, na poziomie 4,5 proc. Według estymacji, do końca roku przychody w tym segmencie przekroczą 528 mln euro. Prognoza Branchenradar.com przewiduje, że wzrosty przychodów na poziomie 4 proc. powinny być odnotowywane na niemieckim rynku drzwi wejściowych do 2021 r.

Według niemieckich analityków impulsy do wzrostu nadchodzą zarówno z rynku pierwotnego, jak i remontowego. Ożywienie jest w dużej mierze wspierane przez szybki popyt na drzwi z tworzyw sztucznych. W porównaniu z 2018 r., sprzedaż ich rośnie szybciej niż w przypadku drzwi drewnianych lub drzwi metalowych. Rosnące znaczenie drzwi z PCW jest wspierane przez politykę cenową producentów – średnia cena drewnianych metalowych rośnie w 2019 r. Cena plastikowych drzwi jest z kolei nieco niższa.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1