Jak się zapowiada 2020 r. na rynku drzwi?

Red.: PG |Data publikacji: 2019-12-13

Rok 2019 powoli dobiega końca. Jaki był dla branży drzwiowej? Choć jeszcze za wcześniej na podsumowania całego roku, dotychczasowe wyniki, zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku, pozwalają optymistycznie oceniać kolejny sezon.

Jak wynika z danych otrzymanych od Centrum Analiz Branżowych, w Polsce produkcja drzwi po trzech pierwszych kwartałach jest na tym samym poziomie co w roku ubiegłym. W drzwiach metalowych (aluminium i stal) oraz PCW odnotowano kilkuprocentowe wzrosty. Jak przewidują analitycy CAB, w 2020 r. produkcja drzwi w Polsce wzrośnie o 3-6 proc. w ujęciu ilościowym.

Serwis Branchenradar.com przygotował z kolei zestawienie dotyczące rynku drzwi wejściowych w Niemczech. Okazuje się, że w tym roku zaliczył on pod względem przychodów solidne wzrosty, na poziomie 4,5 proc. Według estymacji, do końca roku przychody w tym segmencie przekroczą 528 mln euro. Prognoza Branchenradar.com przewiduje, że wzrosty przychodów na poziomie 4 proc. powinny być odnotowywane na niemieckim rynku drzwi wejściowych do 2021 r.

Według niemieckich analityków impulsy do wzrostu nadchodzą zarówno z rynku pierwotnego, jak i remontowego. Ożywienie jest w dużej mierze wspierane przez szybki popyt na drzwi z tworzyw sztucznych. W porównaniu z 2018 r., sprzedaż ich rośnie szybciej niż w przypadku drzwi drewnianych lub drzwi metalowych. Rosnące znaczenie drzwi z PCW jest wspierane przez politykę cenową producentów – średnia cena drewnianych metalowych rośnie w 2019 r. Cena plastikowych drzwi jest z kolei nieco niższa.

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1