Ita Tools otworzyła nowy zakład w Mielcu

Red.: |Data publikacji:

Ita Tools zakończyła inwestycję w halę i biurowiec w Mielcu. Dystrybutor narzędzi, także dla stolarki pvc i z drewna,  prowadzi tu własną produkcję.

Na początku września w Mielcu Ita Tools otworzyła nową halę i biurowiec. W Zakładzie Produkcyjno-Serwisowym będą produkowane narzędzia do obróbki drewna i PCW. Powierzchnia budynku wynosi 15 tys. mkw., a park maszynowy, według deklaracji firmy, jest jednym z najnowocześniejszych w Europie Środkowej.

Są tu m.in. maszyny CNC marek DMG Mori, Walter, Vollmer i Anca. Ita Tools oferuje tu „unikalną w skali europejskiej technologię ostrzenia metodą ablacji laserowej”. W nowym centrum serwisowym operatorzy pracują w systemie trzyzmianowym, czyli 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.

Nowy biurowiec Ita Tools w Mielceu

W zakładzie w Mielcu wdrożona jest linia technologiczna do produkcji głowic z ostrzami z węglików super twardych. Ita Tools otrzymała na nią dotację od Banku Gospodarstwa Krajowego. Firma informuje, że obecnie zakończyła pierwszy etap tej dużej inwestycji. Nowy zakład pozwoli na rozwój produkcji specjalistycznych narzędzi z ostrzami węglikowymi i diamentowymi.

Firma obecna była właśnie na tegorocznych targach Drema w dniach od 13 do 16 września, gdzie informowała gości i klientów o nowo otwartej fabryce w Mielcu. Ita Tools oferuje swoje rozwiązania także dla branży stolarki otworowej, dla firm produkujących z drewna i z PCW.

Zobacz również

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

W najbliższym czasie spodziewać się można większego zainteresowania dotacjami z programu Czyste Powietrze, gdyż zwiększone zostaną stawki dofinansowania kosztów kwalifikowanych.

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka ma także nowego prezesa, został nim Paweł Piotrowski.

Wielkie premiery w Gliwicach

Wielkie premiery w Gliwicach

MACO Polska rozpoczyna dziś swoją trasę po Polsce z mobilnym showroomem. Pierwszy przystanek – siedziba firmy w Gliwicach. Goście będą mogli zapoznać się ze światowymi premierami firmy, które nie były jeszcze publicznie prezentowane.

1