Inwido: spadek ze sprzedaży globalnie, ale w Polsce na plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-02-05

Miniony rok pod względem handlowym podsumowała właśnie firma Inwido. Szwedzka spółka podliczyła, że sprzedaż netto wyniosła 6,631 mld koron (2,6 mld zł). To spadek o 1 proc. w porównaniu do roku 2018.

Inwido, producent stolarki drewnianej, do którego należy m.in. Sokółka, podał wyniki ze sprzedaży za rok 2019.  Spółka ze Szwecji miała przychody netto w wysokości 6,631 mld koron (ok. 2,6 mld zł), co w porównaniu z rokiem ubiegłym oznacza spadek o 1 proc. W raporcie przeczytamy także dane dotyczące ostatniego, czwartego kwartału

Spółka w IV kwartale miała przychody w wysokości 1,813 mld koron (ok. 729 mln zł). W tym wypadku było to mniej o 3 proc. w stosunku do IV kwartału w roku 2018. A zatem, jak widać, spadki w sprzedaży są widoczne zdecydowanie pod koniec roku.

Sprzedaż Inwido w poszczególnych krajach – strzałka różowa – spadek, strzałka pomarańczowa – sprzedaż bez zmian, strzałka zielona – wzrost.

Szwedzka spółka prowadzi działalność w kilku europejskich krajach. Jeśli chodzi o spadki w sprzedaży, to w minionym roku najbardziej widoczne były one w Szwecji, Finlandii i w Wielkiej Brytanii. Z kolei w Danii i Norwegii wynik finansowy był podobny do tego z 2018 r. Wzrosty przychodów ze sprzedaży zaś widoczne były w Irlandii, w Niemczech i w Polsce. Jeśli chodzi o Polskę, to Inwido podaje także, że tutaj zanotowany był wzrost zysków.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1