Inwido: spadek ze sprzedaży globalnie, ale w Polsce na plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-02-05

Miniony rok pod względem handlowym podsumowała właśnie firma Inwido. Szwedzka spółka podliczyła, że sprzedaż netto wyniosła 6,631 mld koron (2,6 mld zł). To spadek o 1 proc. w porównaniu do roku 2018.

Inwido, producent stolarki drewnianej, do którego należy m.in. Sokółka, podał wyniki ze sprzedaży za rok 2019.  Spółka ze Szwecji miała przychody netto w wysokości 6,631 mld koron (ok. 2,6 mld zł), co w porównaniu z rokiem ubiegłym oznacza spadek o 1 proc. W raporcie przeczytamy także dane dotyczące ostatniego, czwartego kwartału

Spółka w IV kwartale miała przychody w wysokości 1,813 mld koron (ok. 729 mln zł). W tym wypadku było to mniej o 3 proc. w stosunku do IV kwartału w roku 2018. A zatem, jak widać, spadki w sprzedaży są widoczne zdecydowanie pod koniec roku.

Sprzedaż Inwido w poszczególnych krajach – strzałka różowa – spadek, strzałka pomarańczowa – sprzedaż bez zmian, strzałka zielona – wzrost.

Szwedzka spółka prowadzi działalność w kilku europejskich krajach. Jeśli chodzi o spadki w sprzedaży, to w minionym roku najbardziej widoczne były one w Szwecji, Finlandii i w Wielkiej Brytanii. Z kolei w Danii i Norwegii wynik finansowy był podobny do tego z 2018 r. Wzrosty przychodów ze sprzedaży zaś widoczne były w Irlandii, w Niemczech i w Polsce. Jeśli chodzi o Polskę, to Inwido podaje także, że tutaj zanotowany był wzrost zysków.

Zobacz również

Nowy zakład Guardiana w Częstochowie już pracuje

Nowy zakład Guardiana w Częstochowie już pracuje

Guardian rozpoczął produkcję w nowym zakładzie w Częstochowie. Są tu dwie linie do szkła float, dwa coutery i linia do szkła laminowanego.

Rośnie sprzedaż okien i drzwi online

Rośnie sprzedaż okien i drzwi online

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, stanowi on już 1,5 proc. w ogólnej sprzedaży. Ten kanał dystrybucji dostrzega także branża stolarki otworowej.

Sprzedaż stolarki w Pozbudzie spadła o połowę!

Sprzedaż stolarki w Pozbudzie spadła o połowę!

Pozbud podliczył wstępnie wyniki z I półrocza. Grupa kapitałowa odnotowała przychody w wysokości 86,38 mln zł porównaniu do 88,57 w 2019 r. Sprzedaż stolarki po I półroczu spadła jednak aż o połowę.

1