Inteligentne zamki Linus od YALE

Red.: RK |Data publikacji: 2020-11-16

Marka YALE wprowadza wreszcie na nasz rynek inteligentny zamek Linus® Smart Lock, który pozwala na coś znacznie więcej niż tylko na zdalne zaryglowanie i odryglowanie drzwi.

Zamek wyposażony w zaawansowane oprogramowanie i pracujący na intuicyjnej aplikacji mobilnej Yale Access, umożliwia bezkluczowy dostęp i pozwala użytkownikom zobaczyć, kto i kiedy przyszedł czy wyszedł z domu, przydzielić wirtualne klucze dla gości i sprawdzić, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte. Wyposażony w najnowocześniejszą technologię, łączy się z systemami inteligentnego domu, asystentami głosowymi i innymi platformami w celu łatwego sterowania drzwiami i zarządzania dostępem do nich.

Linus montowany jest od strony wnętrza domu, a więc niewidoczny jest od zewnątrz. Funkcja Auto-Lock automatycznie rygluje zamek przy wyjściu z domu, natychmiast po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie, skonfigurowanym w aplikacji Yale Access. Wracając natomiast do domu wystarczy zbliżyć się do drzwi, a funkcja automatycznego odryglowania Auto-Unlock odrygluje zamek dzięki geolokalizacji. Wystarczy wówczas nacisnąć klamkę, bez zbędnych kluczy.

Najnowszy zamek YALE wykorzystuje również technologię DoorSense™, informującą czy drzwi są bezpiecznie zamknięte. A jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, na przykład drzwi zostaną uchylone, właściciel jest natychmiast o tym informowany. Wystarczy podłączyć Linusa do Yale Connect Wi-Fi Bridge, aby udzielać dostępu zaufanym osobom, wyświetlać aktywność, otrzymywać powiadomienia oraz ryglować i odryglowywać drzwi z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownicy będą również mogli skorzystać z integracji z asystentami głosowymi takimi jak Apple HomeKit. Podłączenie zamka do Yale Connect Wi-Fi Bridge umożliwi też integracje z Amazonem Alexą, Asystentem Google i największymi platformami hostingowymi.


Wraz z zaufanymi partnerami Yale, Linus® i aplikacja Yale Access wspólnie tworzą szereg wyjątkowych możliwości, w tym dostaw do domu, wynajmu krótkoterminowego i usług takich jak sprzątanie lub opieka nad dziećmi — wszystko to, aby uprościć nasze zabiegane życie. Jedyną barierą dla szerszego upowszechnienia zamka Linus w Polsce może być jego wysoka cena, która dla samego zamka wynosi powyżej 1 tys. zł, a dodając do tego niezbędne akcesoria sięgnie w sumie niemal 2 tys. zł. Inwestycja spora jak na polskie warunki, ale jak twierdzą szczęśliwi posiadacze tego rozwiązania, jest on wart swojej ceny.

opr. na podstawie materiałów firmy YALE

Zobacz również

Pagen stawia na automatyzację

Pagen stawia na automatyzację

Firma Pagen z Gnojnika korzysta od teraz w procesie produkcyjnym z robota do montażu szyb zespolonych i jest to pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce realizowane przez firmę Rotox. To kolejna inwestycja tego producenta stolarki w maszyny do produkcji.

Okna dachowe FAKRO – podwójna ochrona domu

Okna dachowe FAKRO – podwójna ochrona domu

Duże bryłki lodu mogą zniszczyć pokrycie dachowe, elewację, a nawet okna fasadowe, a tym bardziej dachowe. FAKRO wypuściło na rynek...

Profil w 100 proc. z recyklatu od Profine

Profil w 100 proc. z recyklatu od Profine

Profine opracowało profil ReFrame, w 100 proc. wykonany z recyklatu. Okna z nowymi profilami montowane są w pilotażowym programie.

1