Inteligentne zamki Linus od YALE

Red.: RK |Data publikacji: 2020-11-16

Marka YALE wprowadza wreszcie na nasz rynek inteligentny zamek Linus® Smart Lock, który pozwala na coś znacznie więcej niż tylko na zdalne zaryglowanie i odryglowanie drzwi.

Zamek wyposażony w zaawansowane oprogramowanie i pracujący na intuicyjnej aplikacji mobilnej Yale Access, umożliwia bezkluczowy dostęp i pozwala użytkownikom zobaczyć, kto i kiedy przyszedł czy wyszedł z domu, przydzielić wirtualne klucze dla gości i sprawdzić, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte. Wyposażony w najnowocześniejszą technologię, łączy się z systemami inteligentnego domu, asystentami głosowymi i innymi platformami w celu łatwego sterowania drzwiami i zarządzania dostępem do nich.

Linus montowany jest od strony wnętrza domu, a więc niewidoczny jest od zewnątrz. Funkcja Auto-Lock automatycznie rygluje zamek przy wyjściu z domu, natychmiast po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie, skonfigurowanym w aplikacji Yale Access. Wracając natomiast do domu wystarczy zbliżyć się do drzwi, a funkcja automatycznego odryglowania Auto-Unlock odrygluje zamek dzięki geolokalizacji. Wystarczy wówczas nacisnąć klamkę, bez zbędnych kluczy.

Najnowszy zamek YALE wykorzystuje również technologię DoorSense™, informującą czy drzwi są bezpiecznie zamknięte. A jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, na przykład drzwi zostaną uchylone, właściciel jest natychmiast o tym informowany. Wystarczy podłączyć Linusa do Yale Connect Wi-Fi Bridge, aby udzielać dostępu zaufanym osobom, wyświetlać aktywność, otrzymywać powiadomienia oraz ryglować i odryglowywać drzwi z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownicy będą również mogli skorzystać z integracji z asystentami głosowymi takimi jak Apple HomeKit. Podłączenie zamka do Yale Connect Wi-Fi Bridge umożliwi też integracje z Amazonem Alexą, Asystentem Google i największymi platformami hostingowymi.


Wraz z zaufanymi partnerami Yale, Linus® i aplikacja Yale Access wspólnie tworzą szereg wyjątkowych możliwości, w tym dostaw do domu, wynajmu krótkoterminowego i usług takich jak sprzątanie lub opieka nad dziećmi — wszystko to, aby uprościć nasze zabiegane życie. Jedyną barierą dla szerszego upowszechnienia zamka Linus w Polsce może być jego wysoka cena, która dla samego zamka wynosi powyżej 1 tys. zł, a dodając do tego niezbędne akcesoria sięgnie w sumie niemal 2 tys. zł. Inwestycja spora jak na polskie warunki, ale jak twierdzą szczęśliwi posiadacze tego rozwiązania, jest on wart swojej ceny.

opr. na podstawie materiałów firmy YALE

Zobacz również

Okno z energią, która napędzi silnik

Okno z energią, która napędzi silnik

Koreańscy naukowcy opracowali przeźroczyste ogniwa solarne o stosunkowo dużej wydajności. Wynalazek może być w przyszłości stosowany w oknach.

Co dalej z innowacjami 2020 roku?

Co dalej z innowacjami 2020 roku?

Przedstawiamy nasze najciekawsze newsy dotyczące nowatorskich technologii i wynalazków, o których pisaliśmy w minionym roku. Co się dzieje z nimi teraz?

Luminescencyjne drewno zastąpi żarówki?

Luminescencyjne drewno zastąpi żarówki?

Być może już niedługo będziemy oświetlać nasze domy luminescencyjnym drewnem. Naukowcy opublikowali badania nad nowym materiałem.

1