Instytut z Rosenheim zaproponuje branży profesjonalny konsulting

Red.: |Data publikacji:

Wyniki finansowe ift Rosenheim powróciły do poziomu sprzed pandemii koronawirusa, a w planach jest założenie nowej spółki konsultingowej. Instytut Techniki Okiennej to czołowa instytucja certyfikująca produkty stolarki otworowej w Europie.

Konferencja prasowa niemieckiego instytutu ift Rosenheim odbyła się, tradycyjnie już, w przeddzień corocznego wydarzenia Rosenheimer Fenstertage, czyli spotkania branżowego, które tym razem porusza temat wejścia w nową „erę klimatu”. W zapowiedziach instytut podkreślał, że, pomimo wielu wyzwań w aktualnym sezonie, perspektywy na przyszłość dla branży stolarki otworowej są bardzo dobre. Powodem takiego stanu rzeczy są m.in. działania na rzecz termomodernizacji budynków w Europie oraz wysoki popyt na mieszkania. To z kolei może zapewnić wysoką sprzedaż okien i drzwi na Starym Kontynencie. Konferencja technologiczna branży stolarki otworowej odbywa się w dniach 12-13 października 2022 roku w Centrum Kultury i Kongresu w Rosenheim (Niemcy). Forum Branżowe jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Kultur + Kongresszentrum Rosenheim, fot.: redakcja

Podczas niej Jochen Peichl, prezes zarządu instytutu poinformował, że sezon 2022 zakończy się dla zarządzanej przez niego instytucji niewielkim wzrostem przychodu (o ok. 200 tys. euro), co pozwoli zakończyć ten rok wynikiem na poziomie 22 mln euro. Oznacza to, że ift Rosenheim powróci finansowo do poziomu sprzed pandemii koronawirusa. Przy okazji Peichl poinformował, że wzrosła liczba członków instytutu o 14 i wynosi ona teraz 540 podmiotów, z czego 51 proc. stanowią producenci, a 36 proc. to systemodawcy. Pozostała część to m.in. biura inżynierskie, stowarzyszenia oraz eksperci.

Ift Rosenheim zauważa, że pomimo wzrostów w tym sezonie, dostrzegalne jest już spowolnienie gospodarcze. Nie przeszkadza to jednak instytutowi inwestować. W tym roku ma on założyć nową spółkę Ift Rosenheim Ing-Tec GmbH, która będzie proponowała wyspecjalizowane usługi konsultingowe. Według przedstawicieli tej instytucji wzrosło w ostatnich latach zapotrzebowanie na tego typu usługi. Nowy podmiot ma rozpocząć działalność z początkiem 2023 roku.

 

Zobacz również

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

Velux i Dovista ze wzrostem zysków, ale spadkiem sprzedaży

Velux i Dovista ze wzrostem zysków, ale spadkiem sprzedaży

Grupa VKR podsumowała wyniki z 2023 r. Firma, do której należą Velux i Dovista odnotowała spadek przychodów, ale wzrost zysku.

1