Instytut z Rosenheim zaproponuje branży profesjonalny konsulting

Red.: |Data publikacji:

Wyniki finansowe ift Rosenheim powróciły do poziomu sprzed pandemii koronawirusa, a w planach jest założenie nowej spółki konsultingowej. Instytut Techniki Okiennej to czołowa instytucja certyfikująca produkty stolarki otworowej w Europie.

Konferencja prasowa niemieckiego instytutu ift Rosenheim odbyła się, tradycyjnie już, w przeddzień corocznego wydarzenia Rosenheimer Fenstertage, czyli spotkania branżowego, które tym razem porusza temat wejścia w nową „erę klimatu”. W zapowiedziach instytut podkreślał, że, pomimo wielu wyzwań w aktualnym sezonie, perspektywy na przyszłość dla branży stolarki otworowej są bardzo dobre. Powodem takiego stanu rzeczy są m.in. działania na rzecz termomodernizacji budynków w Europie oraz wysoki popyt na mieszkania. To z kolei może zapewnić wysoką sprzedaż okien i drzwi na Starym Kontynencie. Konferencja technologiczna branży stolarki otworowej odbywa się w dniach 12-13 października 2022 roku w Centrum Kultury i Kongresu w Rosenheim (Niemcy). Forum Branżowe jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Kultur + Kongresszentrum Rosenheim, fot.: redakcja

Podczas niej Jochen Peichl, prezes zarządu instytutu poinformował, że sezon 2022 zakończy się dla zarządzanej przez niego instytucji niewielkim wzrostem przychodu (o ok. 200 tys. euro), co pozwoli zakończyć ten rok wynikiem na poziomie 22 mln euro. Oznacza to, że ift Rosenheim powróci finansowo do poziomu sprzed pandemii koronawirusa. Przy okazji Peichl poinformował, że wzrosła liczba członków instytutu o 14 i wynosi ona teraz 540 podmiotów, z czego 51 proc. stanowią producenci, a 36 proc. to systemodawcy. Pozostała część to m.in. biura inżynierskie, stowarzyszenia oraz eksperci.

Ift Rosenheim zauważa, że pomimo wzrostów w tym sezonie, dostrzegalne jest już spowolnienie gospodarcze. Nie przeszkadza to jednak instytutowi inwestować. W tym roku ma on założyć nową spółkę Ift Rosenheim Ing-Tec GmbH, która będzie proponowała wyspecjalizowane usługi konsultingowe. Według przedstawicieli tej instytucji wzrosło w ostatnich latach zapotrzebowanie na tego typu usługi. Nowy podmiot ma rozpocząć działalność z początkiem 2023 roku.

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1