Czy Ift Rosenheim otworzy nową filię z myślą o polskich firmach?

Red.: |Data publikacji:

Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim już w listopadzie poszerzy się o nowy oddział na zachodzie Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Będzie on bazą do koordynacji technicznej, szkolenia i badań na należących do klientów stanowiskach badawczych.  Jak poinformowali nas przedstawiciele instytutu, niewykluczona jest budowa kolejnej filii, tym razem na wchodzie, by zaspokoiła potrzeby przede wszystkim klientów z Polski. 

Nowy oddział będzie funkcjonował pod nazwą ift West i będzie zlokalizowany w miejscowości Rheda-Wiedenbrück znajdującej się na skrzyżowaniu autostrady A2 i A33. Według instytutu w niedużej odległości od tego miejsca znajduje się około 120 firm, które współpracują z instytutem. Wiele z nich, w tym przede wszystkim dostawcy i systemodawcy, posiadają swoje własne stanowiska testowe. Inżynierowie z ift Rosenheim będą mogli przeprowadzać poszczególne testy na miejscu u klienta. Zredukuje to koszty dojazdu ze znajdującej się w Bawarii głównej siedziby instytutu, a producenci okien będą mogli teraz sprawniej wykonać niezbędne badania, wykonane przez notyfikowane centrum testowe.

Stara warownia – siedziba biura ift West

Dyrektorem oddziału będzie Rolf Schnitzler, który od 2011 roku jest odpowiedzialny w ift Rosenheim za obszar okien i fasad jako inżynier produktowy oraz menadżer produktu. Filia ift West nie ma za zadanie tworzyć odrębnych struktur laboratoryjnych. Ma to być swoisty punkt wsparcia do technicznej koordynacji próbek testowych, badań na własnych stanowiskach firm oraz innych usług. Na początku nowy oddział ma się zajmować „klasycznymi” próbami – przepuszczalności powietrza, szczelności w czasie opadów i odporności na odkształcenia powodowane oddziaływaniem wiatru. Wkrótce też zostaną wprowadzone testy przeciwwłamaniowe oraz izolacji akustycznej.

Zamek Reda, na którego terenie mieści się siedziba ift West

W nowej siedzibie, na terenach zamku Rheda znajduje się 5 biur i dwie sale konferencyjne. W średnioterminowej perspektywie będzie w niej pracowało od 6 do 8 pracowników ift Rosenheim. Ścisła współpraca z główną jednostką zlokalizowaną w Rosenheim ma być gwarantem dostępu do wszystkich urządzeń testujących i wiedzy ponad 150 ekspertów instytutu.

ift Ost? 

Coraz większa liczba klientów z Polski korzysta z usług Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim. Czy dla nich Niemcy również zdecydują się stworzyć filię, której lokalizacja będzie znacznie wygodniejsza, niż dotychczasowe? Projekt „ift Ost” byłby doskonałym rozwiązaniem dla całego rynku z Europy środkowo-wschodniej. 

Komentarz ift Rosenheim dla ForumBranzowe.com:
Nie ma obecnie konkretnych planów budowy „ift Ost”. Oczywiście ift Rosenheim jest zainteresowany rozszerzeniem działalności również na kraje wschodnie. Jeżeli ift Rosenheim i jego obecne lokalizacje będą się  nadal pozytywnie rozwijać, poddamy to ocenie i podejmiemy decyzję we właściwym czasie. Jeśli będzie pozytywna, ift Rosenheim poinformuje swoich partnerów o tym fakcie już na wczesnym etapie.

Zobacz również

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

1