Hörmann i Leon Witas laureatami konkursu Dobry Design 2020

Autor: |Data publikacji:

Tegoroczne Forum Dobrego Designu odbyło się 5 grudnia i była to już siódma edycja tego wydarzenia. Oprócz ciekawych wykładów i spotkań, po raz kolejny ogłoszono laureatów w konkursie Dobry Design. Wśród kilkunastu kategorii byłą również kategoria „Drzwi i okna”.

W tym roku Forum Dobrego Designu odbyło się w Warszawie, w Centrum Praskim Koneser. Jednym z punktów programu Forum było rozdanie nagród za najlepiej zaprojektowane produkty. W konkursie Dobry Design 2020 nagrodzono produkty z aż 14 kategorii. Wśród nich była kategoria „Drzwi i okna”. Co jednak ciekawe, firmy z branży okienno-drzwiowej nominowane były także w kategorii „Nowoczesne technologie”. Świadczyć to może więc o tym, że branża jest nie tylko innowacyjna, ale dba o dobrej jakości wzornictwo.

W kategorii „Okien i drzwi” nagrodę główną zdobył Leon Witas za niewidoczną ościeżnicę Sara 125 obustronnie zlicowaną. Ponadto trzy firmy zdobyły wyróżnienie. Są to Internorm za drzwi podnoszono-przesuwne KS 430 ComfortDrive, Krispol za okno tarasowe FEN 86a i firma Cosentino za okładzinę Dekton na fasady i elewacje.

Karol Niespodziewański z Internormu, Katarzyna Kozłowska z Krispolu i Agnieszka Barańska z Leon Witas odebrali nagrody w kategorii Drzwi i okna. Gala wręczenia nagród Dobry Design 2020.

W kategorii „Nowoczesne technologie” główną nagrodę zdobyła firma Hörmann za słupek elektromechaniczny A 275-M50-1200 E. Z kolei wyróżnienie otrzymał Winkhaus za elektroniczny system kontroli dostępu blueSmart. Trzecie wyróżnienie otrzymała firma Satel za czujki SLIM-PIR-LUNA.

Organizatorem konkursu Dobry Design 2020 jest redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj. Laureatów wybrało jury składające się z 150 architektów i projektantów wnętrz z całej Polski.

Klaudia Mendyka-Waszkowiak z Winkhausa i Krzysztof Horała z Hörmanna z nagrodami. Gala wręczenia nagród Dobry Design 2020.

Forum Dobrego Designu to impreza, której przewodnim tematem jest wzornictwo przemysłowe. To jedno z niewielu w Polsce wydarzeń, podczas którego spotykają się przedsiębiorcy oraz projektanci. Rozmawiają na temat współpracy, znaczenia dobrego projektu, a także przełożenia go na konkretne zyski przedsiębiorstwa. Forum Dobrego Designu stało się z biegiem czasu imprezą, która ma duże znaczenie dla projektantów, ale i dla przedstawicieli firm, którym zależy na produktach dobrze zaprojektowanych.

Goście mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach. Program wydarzeń był jak co roku bogaty. Odbył się na przykład panel dyskusyjny: „Wyróżnij się albo zgiń. Customizacja – jako trend, ale i wyzwanie dla projektantów i producentów”, czy też „Projektowanie naturą. Trend, potrzeba, przyszłość?”

Zobacz również

Win_Door Poland na targach Budma 2026

Win_Door Poland na targach Budma 2026

Już za dwa tygodnie targi BUDMA. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 3–6 lutego 2026 w nieco zmienionej formule.

Branża spotkała się w Kielcach

Branża spotkała się w Kielcach

W ubiegłym tygodniu w Kielcach odbywały się dwa ciekawe wydarzenia. Na terenie Targów Kielce miejsce miały targi Dach Forum 2026 oraz spotkanie Rady Biznesu targów WinDoGlass.

Rekordowy turniej imienia Tomka Godlewskiego – założyciela firmy Stollar

Rekordowy turniej imienia Tomka Godlewskiego – założyciela firmy Stollar

W sobotni poranek w śnieżnej aurze udaliśmy się na polski biegun zimna, czyli do Suwałk. To tam rozgrywała się XXIII edycja turnieju imienia Tomka Godlewskiego, założyciela firmy Stollar, który prywatnie był wielkim fanem piłki nożnej.