Homag zaczął dużą inwestycję

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-12

Homag, producent maszyn do obróbki drewna, uroczyście rozpoczął na początku lipca inwestycję w Schopfloch w Niemczech. Firma planuje wydać ok. 10 mln euro na modernizację zakładu i zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Homag właśnie rozpoczął największy w swojej historii program inwestycyjny, którego ogólna wartość ma wynieść niecałe 100 mln euro. Przebudowa zakładu produkcyjnego w Schopfloch w Niemczech jest częścią tego programu rozłożonego na trzy lata. Firma chce także zbudować nową fabrykę w Polsce. O ogłoszonym w kwietniu tego roku projekcie Homaga pisaliśmy TUTAJ. Pierwsze łopaty pod nową budowę zostały wbite na terenie siedziby Homaga w Schopfloch 7 lipca.

Uroczyste rozpoczęcie inwestycji Homaga w Schopfloch, Niemcy.

W niemieckim zakładzie zbudowana będzie powierzchnia 6,7 tys. mkw. z przeznaczeniem na montaż i wysyłkę produktów. Firma chce rezygnować z użytkowania z części magazynów zewnętrznych, a zwiększyć wykorzystanie własnej powierzchni w Schopfloch. W ten sposób Homag chce zaoszczędzić na transporcie i kosztach wynajmu. Poza tym w nowym zakładzie zwiększy się optymalizacja procesów oraz przepływ materiałów. Modernizacja niemieckiej fabryki ma zostać ukończona na początku 2022 r., a oddanie jej do użytku planowane jest w pierwszym półroczu przyszłego roku.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1