Hensfort z sukcesami eksportowymi

Red.: |Data publikacji:

Przemyski producent stolarki Hensfort może zaliczyć ostatnie miesiące do bardzo udanych pod względem eksportu. Firma na niektórych rynkach odnotowała rekordowe wzrosty, a już w październiku jej najnowszy system Elegant zadebiutuje na rynku amerykańskim.

Hensfort swoją linię Elegant zaprezentował po raz pierwszy na targach Made Expo w Mediolanie, a następnie na targach Batimat w Paryżu. Do tej pory model tych okien PCW sprzedawany był jedynie w Europie, ale to się już wkrótce zmieni. W październiku pół tysiąca okien zostanie wyeksportowanych do Stanów Zjednoczonych.

Andrzej Mazur, export sales manager w firmie Hensfort:

Sukcesywnie powiększamy obszary naszej obecności na rynkach światowych. Rynek amerykański jest nam już dobrze znany, a przez nasze okna spoglądają mieszkańcy Chicago, Waszyngtonu i Indiany. Jednak październikowy transport będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy inwestor w Stanach Zjednoczonych zdecydował się na system okien PVC Hensfort Elegant, które zostaną zamontowane w kilku punktach w stanie New Jersey.

Okna zostaną zamontowane w kompleksie domów w Lambertville, Camden oraz North Caldwell. Ostatnia z wymienionych miejscowości zasłynęła tym, że znajdował się w niej dom serialowego Tony`ego Soprano z pięciokrotnie nagradzanej Złotym Globem produkcji „Rodzina Soprano”.

W swoich tradycyjnych kierunkach eksportowych Hensfort również odnotował bardzo dobre wyniki. W Niemczech, gdzie firma jest obecna od dekady, w sierpniu udało się uzyskać znaczny wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym miesiącem w 2019 r.

Jacek Betleja, export sales manager w firmie Hensfort, odpowiedziany za rynek niemiecki:

Konsekwentny rozwój naszego portfolio produktowego, wprowadzenie systemu HENSFORT Elegant, inwestycje w hale produkcyjne oraz zaplecze badawczo-rozwojowe, przekładają się na wypracowywaną sprzedaż, która na rynku niemieckim w sierpniu bieżącego roku wzrosła o 30 proc. Oczekujemy, że w najbliższych miesiącach utrzymamy pozytywny trend wzrostowy.

Rekordy padły również na rynku czeskim: w czerwcu br. sprzedaż była tu o 60 proc. wyższa niż w czerwcu 2019 r. Na tym rynku Hensfort jest obecny od 2013 r.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1