Hensfort z sukcesami eksportowymi

Autor: |Data publikacji:

Przemyski producent stolarki Hensfort może zaliczyć ostatnie miesiące do bardzo udanych pod względem eksportu. Firma na niektórych rynkach odnotowała rekordowe wzrosty, a już w październiku jej najnowszy system Elegant zadebiutuje na rynku amerykańskim.

Hensfort swoją linię Elegant zaprezentował po raz pierwszy na targach Made Expo w Mediolanie, a następnie na targach Batimat w Paryżu. Do tej pory model tych okien PCW sprzedawany był jedynie w Europie, ale to się już wkrótce zmieni. W październiku pół tysiąca okien zostanie wyeksportowanych do Stanów Zjednoczonych.

Andrzej Mazur, export sales manager w firmie Hensfort:

Sukcesywnie powiększamy obszary naszej obecności na rynkach światowych. Rynek amerykański jest nam już dobrze znany, a przez nasze okna spoglądają mieszkańcy Chicago, Waszyngtonu i Indiany. Jednak październikowy transport będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy inwestor w Stanach Zjednoczonych zdecydował się na system okien PVC Hensfort Elegant, które zostaną zamontowane w kilku punktach w stanie New Jersey.

Okna zostaną zamontowane w kompleksie domów w Lambertville, Camden oraz North Caldwell. Ostatnia z wymienionych miejscowości zasłynęła tym, że znajdował się w niej dom serialowego Tony`ego Soprano z pięciokrotnie nagradzanej Złotym Globem produkcji „Rodzina Soprano”.

W swoich tradycyjnych kierunkach eksportowych Hensfort również odnotował bardzo dobre wyniki. W Niemczech, gdzie firma jest obecna od dekady, w sierpniu udało się uzyskać znaczny wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym miesiącem w 2019 r.

Jacek Betleja, export sales manager w firmie Hensfort, odpowiedziany za rynek niemiecki:

Konsekwentny rozwój naszego portfolio produktowego, wprowadzenie systemu HENSFORT Elegant, inwestycje w hale produkcyjne oraz zaplecze badawczo-rozwojowe, przekładają się na wypracowywaną sprzedaż, która na rynku niemieckim w sierpniu bieżącego roku wzrosła o 30 proc. Oczekujemy, że w najbliższych miesiącach utrzymamy pozytywny trend wzrostowy.

Rekordy padły również na rynku czeskim: w czerwcu br. sprzedaż była tu o 60 proc. wyższa niż w czerwcu 2019 r. Na tym rynku Hensfort jest obecny od 2013 r.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1