Hensfort wykorzystuje dobrą koniunkturę

Autor: |Data publikacji:

Hensfort z Przemyśla odnotował w pierwszym półroczu tego roku duże wzrosty sprzedaży. Wśród sukcesów eksportowych firma wymienia m.in. znakomitą sprzedaż Holandii.

W I półroczu tego roku Hensfort odnotował znaczące wzrosty sprzedaży, która była wyższa o 38 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020. Przyrównując najnowsze wyniki do roku 2019, który według wielu firm jest bardziej wymierny, ponieważ nie było wówczas zmiennej w postaci pandemii, wzrost wyniósł 33 proc.

Bardzo dobre wyniki producent osiągnął w Holandii (+154 proc.), Włoszech (+58 proc.) i Czechach (+52 proc.). Hensfort zakłada, że w drugiej połowie roku odnotowywany będzie dalszy wzrost sprzedaży, choć przewiduje osłabienie jego dynamiki do poziomu 30 proc. Planujemy/ prognozujemy dla kolejnych 6-ciu miesięcy dalszy wzrost sprzedaży z osłabieniem jego dynamiki do poziomu 30% r./r 

Andrzej Mazur, dyrektor handlowy w firmie Hensfort:

Pomimo utrzymującej się koniunktury (wysoka wartość krótkookresowego portfela zamówień), brak stabilności po stronie komponentów (wydłużanie terminów dostaw, bezprecedensowa dynamika wzrostu cen) nie pozwala patrzeć na nadchodzących 6 miesięcy ze spokojem i dużym optymizmem. Sytuacja rynkowa wymaga od nas nadzwyczajnego zaangażowania analitycznego i zwinności operacyjnej.

Hensfort cały czas inwestuje – dział produkcji aluminium będzie doposażony w nowoczesne centra obróbczo-tnące wraz z urządzeniami towarzyszącymi – zagniatarki, piły, frezarki, dofinansowane w ramach projektu Wzór na konkurencję (POPW.01.04.00). Wartość projektu wynosi 5 mln zł netto. Moce produkcyjne w zakresie konstrukcji aluminiowych zostaną podwojone do końca I kwartału 2022r.

Niedawno Hensfort pochwalił się, że jeszcze w tym roku okna z tej firmy zostaną zamontowane w luksusowym apartamencie studenckim w angielskim Huddersfield, To owoc odbywającej się w ramach projektu Blueprint Vision rewitalizacji dawnego budynku przemysłowego w nowoczesny i ekskluzywny budynek przeznaczony dla studiujących na Uniwersytecie Huddersfield.

Roger Marsh, odpowiedzialny za projekt Blueprint Vision:

Przebudowa tego historycznego miejsca jest ważnym krokiem w realizacji pierwszego etapu planu nakreślonego przez Radę Dystryktu i stwarza okazję do przywrócenia budynku do życia i użytkowania dla lokalnej społeczności. Jest to wspaniały projekt, który wspiera wizję stworzenia atrakcyjnego, tętniącego życiem centrum Huddersfield. Cieszę się, że nasi partnerzy, w tym firma Hensfort wspierają nas w tym ambitnym przedsięwzięciu.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1