Hegla otworzy polską filię

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-14

Hegla, niemiecki producent maszyn i urządzeń dla przemysłu szkła płaskiego otworzy polską spółkę córkę. Wiemy, kto stanie na czele filii.

Hegla dostrzegła dynamikę rozwoju wschodnioeuropejskiego rynku i w związku z tym zapowiedziała otwarcie 1 października 2021 roku filii w Polsce. Będzie ona zlokalizowana we Wrocławiu, a zatrudniony tam zespół sprzedażowo-techniczny zapewni bezpośrednie wsparcie dla wszystkich projektów i zapytań w tym regionie . Będzie oferował też wsparcie w przypadku usług lub części zamiennych. W oddziale ma powstać też centrum oprogramowania, w którym oferowane będą usługi programistyczne dla klientów korzystających z oprogramowania firmy.  – Nowy oddział jest kolejnym miejscem w sieci Hegla, dzięki któremu chcemy pozycjonować się jako wiarygodny partner, z którym można się rozwijać – powiedział dyrektor generalny Grupy Hegla Jochen H. Hesselbach.

Polskim oddziałem zarządzać będą Michał Siergiejewicz oraz Thomas Wellendorf. Siergiejewicz (38 l.) jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Związany jest z branżą szklarską od 2011 roku. Wcześniej pracował w MC Diam.

Michał Siergiejewicz oraz Bernhard Hötger

Wellendorf (51 l.) to absolwent Uniwersytetu w Paderborn. Z firmą Hegla związany jest od 2003 roku i odpowiada za sprzedaż na rynkach skandynawskich, w krajach bałtyckich, Rosji, Wspólnoty Niepodległych Państw. Europy Wschodniej i Południowej. – Thomas Wellendorf należy do tych kolegów w Hegla, którzy zarówno doświadczyli zmian w firmach zajmujących się przetwórstwem szkła, jak i brały udział w ich kształtowaniu je za pomocą zsieciowanych i zautomatyzowanych rozwiązań na liniach produkcyjnych – mówi Bernhard Hötger, dyrektor operacyjny firmy Hegla.

Grupa Hegla z siedzibą w Beverungen  w Niemczech posiada oddziały na całym świecie. Oferuje rozwiązania systemowe do przechowywania, cięcia, obróbki i sortowania szkła płaskiego, samochodowego i użytkowego. Wraz ze swoimi spółkami zależnymi Hegla boraident, Hegla-Hanic i Hegla-Taifin, grupa oferuje również rozwiązania w zakresie digitalizacji, wykańczania laserowego szkła oraz hartowania lub gięcia szkła architektonicznego jak i dla branży automotive. Grupa niedawno rozszerzyła się o lokalizacje w regionie MENA (Bliski Wschód, Afryka Północna) oraz Singapurze.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1