Guardian Glass sprzedał swoje huty w Rosji

Red.: |Data publikacji:

Amerykański koncern Guardian Glass sprzedał swoją działalność w Rosji, która obejmowała dwie huty szkła, zatrudniające około 600 osób. Nabywcą jest prywatne przedsiębiorstwo z branży budowlanej.

Guardian Glass na terenie Federacji Rosyjskiej posiadał dotąd dwa zakłady, a tamtejszy oddział firmy funkcjonował pod nazwą Guardian Steklo. Huty zlokalizowane są w Riazaniu (oddalonym ok. 200 km od Moskwy) oraz w Rostowie nad Morzem Azowskim (ok. 1 tys. km od stolicy kraju). Guardian Glass zapowiedział zamknięcie obu zakładów już w kwietniu 2022 roku, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Od tego czasu firma wielokrotnie potępiała agresję Federacji Rosyjskiej na naszego wschodniego sąsiada.

Jak podkreśla Dave Robertson, prezes i dyrektor operacyjny Koch Industries, spółki matki Guardian Glass, sposób wyjścia firmy z rynku rosyjskiego miał zapewnić bezpieczeństwo tamtejszych pracowników i ograniczyć ewentualną możliwość przejęcia kontroli nad zakładami przez rząd rosyjski i czerpania korzyści z tej działalności. Z tego też powodu Koch Industries współpracował ściśle z lokalnym zespołem zarządzającym, aby znaleźć najlepszą strategię wycofania się z tamtejszego rynku

Jak zapewniają władze tej amerykańskiej spółki, Guardian Glass przeprowadził ten proces w sposób odpowiedzialny i bezpieczny,  sprzedając swoją działalność w Rosji Władimirowi Aleksandrowiczowi Woroninowi, prezesowi Grupy FSK. To prywatne przedsiębiorstwo z branży budowlanej

Dave Robertson, prezes i dyrektor operacyjny Koch Industries:

Jest to działanie wspierane przez pracowników zakładu i zgodne ze wszystkimi obowiązującymi sankcjami, przepisami i regulacjami. Nadal potępiamy działania i agresję Rosji na Ukrainie i pozostajemy zjednoczeni we wspieraniu wszystkich, którzy zostali skrzywdzeni przez ten okropny konflikt.

 

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1