Guardian Glass sprzedał swoje huty w Rosji

Red.: |Data publikacji:

Amerykański koncern Guardian Glass sprzedał swoją działalność w Rosji, która obejmowała dwie huty szkła, zatrudniające około 600 osób. Nabywcą jest prywatne przedsiębiorstwo z branży budowlanej.

Guardian Glass na terenie Federacji Rosyjskiej posiadał dotąd dwa zakłady, a tamtejszy oddział firmy funkcjonował pod nazwą Guardian Steklo. Huty zlokalizowane są w Riazaniu (oddalonym ok. 200 km od Moskwy) oraz w Rostowie nad Morzem Azowskim (ok. 1 tys. km od stolicy kraju). Guardian Glass zapowiedział zamknięcie obu zakładów już w kwietniu 2022 roku, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Od tego czasu firma wielokrotnie potępiała agresję Federacji Rosyjskiej na naszego wschodniego sąsiada.

Jak podkreśla Dave Robertson, prezes i dyrektor operacyjny Koch Industries, spółki matki Guardian Glass, sposób wyjścia firmy z rynku rosyjskiego miał zapewnić bezpieczeństwo tamtejszych pracowników i ograniczyć ewentualną możliwość przejęcia kontroli nad zakładami przez rząd rosyjski i czerpania korzyści z tej działalności. Z tego też powodu Koch Industries współpracował ściśle z lokalnym zespołem zarządzającym, aby znaleźć najlepszą strategię wycofania się z tamtejszego rynku

Jak zapewniają władze tej amerykańskiej spółki, Guardian Glass przeprowadził ten proces w sposób odpowiedzialny i bezpieczny,  sprzedając swoją działalność w Rosji Władimirowi Aleksandrowiczowi Woroninowi, prezesowi Grupy FSK. To prywatne przedsiębiorstwo z branży budowlanej

Dave Robertson, prezes i dyrektor operacyjny Koch Industries:

Jest to działanie wspierane przez pracowników zakładu i zgodne ze wszystkimi obowiązującymi sankcjami, przepisami i regulacjami. Nadal potępiamy działania i agresję Rosji na Ukrainie i pozostajemy zjednoczeni we wspieraniu wszystkich, którzy zostali skrzywdzeni przez ten okropny konflikt.

 

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1