Profine inwestuje w odnawialne źródła energii. Firma ogłosiła, że zbuduje farmę fotowoltaiczną w Bułgarii. Wartość tej inwestycji jest ogromna!
Profine Energy, podmiot należący do Grupy Profine inwestuje w odnawialne źródła energii. Firma planuje wybudowanie farmy fotowoltaicznej w północno-zachodniej części Bułgarii. Co warte podkreślenia, wartość tej inwestycji wynosi ponad 1 miliard euro, to jednocześnie jedna z największych jednorazowych inwestycji w bułgarskiej gospodarce.
Peter Mrosik, dyrektor zarządzający Grupy Profine wyjaśniał, że celem tej inwestycji jest przede wszystkim pełne zaopatrzenie grupy w energię ze źródeł odnawialnych. Inwestycja powstawać będzie przy wsparciu bułgarskich władz. Minister przemysłu Bułgarii obiecał przyspieszenie procedur administracyjnych oraz zaproponował różne „środki motywujące” dla inwestora. Obecnie niemieckie przedsiębiorstwo jest na etapie rejestracji działalności Profine Energy w Bułgarii.

Zobacz również
„Forum Branżowe” na targach Fensterbau Frontale 2026
Już w przyszłym tygodniu rozpoczynają się targi Fensterbau Frontale 2026. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentacji redakcji „Forum Branżowego”.
BIMobject Awards 2026 dla branży stolarki
BIMobject Awards to konkurs, który odbył się po raz kolejny. W tegorocznej edycji wśród zwycięzców są firmy z branży stolarki budowlanej. Niektóre z nich są obecne również na polskim rynku.
Wpływ projektowanych przestrzeni na zdrowie – relacja ze śniadania prasowego Velux Polska
16 marca przedstawiciele mediów spotkali się w centrum Warszawy w nowoczesnych wnętrzach Centralnego Domu Technologii (CDT) na kameralnym śniadaniu prasowym zorganizowanym przez firmę Velux Polska.


